Youtube Kullanım Koşulları
Dijital Yaşam

YouTube’un Yeni Kullanım Koşulları, İçerik Üreticileri Üzebilir

YouTube, Kullanım Koşulları için yeni düzenlemeler yapıyor. YouTube’un güncellenen hizmet şartlarının beraberinde, şirket artık tüm videolarda reklam gösterecek. Fakat YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçası olmayan içerik oluşturuculara ödeme yapmayacak.

YouTube, reklamlarla içerikten para kazanmaya ilişkin hizmet şartlarını güncelledi ve bu durum, içerik oluşturucularını her yönden mutsuz edecek. İçerik oluşturucular, kanallarında reklam istemeseler bile artık tüm videolarında reklam gösterilecek.

YouTube’dan Mobil Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özellik
Detayları Keşfedin

YouTube Kullanım Koşulları Ne Zaman Yürürlüğe Girecek

Bundan önce, YouTube çoğunlukla daha büyük içerik oluşturucuların içeriklerine reklam yerleştirebiliyordu. Yeni politika değişiklikleri ile tüm videolarda reklam yer alacak. Fakat sadece İş Ortağı kapsamında olan üreticiler para alabilecek. İş Ortağı Programı hakkında bir bilgi vermek gerekirse, içerik oluşturucuların son bir yılda toplam 4.000 saatin üzerinde izlenme süresi ve 1.000’den fazla abone biriktirmiş olması gerekiyor.

YouTube Video Bölümleri

Yeni Youtube Kullanım Koşulları 1 Haziran 2021’den itibaren yürürlüğe girecek. Ayrıca, bir başka düzenleme daha gelecek. İçerik üreticilerin YouTube’dan para almaya hak kazandığı; İş Ortağı Programı, Kanal üyelikleri veya Super Chat kapsamındaki tüm ödemeler dahil hepsi telif ücreti olarak değerlendirilecek.

Ek olarak yasalar gerektirirse, Google bu tür ödemelerden vergi kesebilir. Bu adım, markaların daha iyi hizmet vermesine ve para kazanmasına yardımcı olacak. Son olarak, yeni politikanın uygulanmasından sonra markaların daha geniş bir kitleye ulaşması hedefleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler