Dijital Yaşam

YouTube’dan Mobil Kullanıcıları Sevindirecek Yeni Özellik

YouTube, geçtiğimiz gün yayınladığı bir güncelleme ile yeni özelliğini kullanıma sundu. Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanan yeni özellik, kullanıcıların video izlerken daha kontrollü bir şekilde veri tüketmesini sağlıyor.

Kullanıma sunulan yeni özellik ile kullanıcılar, video izlerken daha düşük veri tüketme için daha düşük görüntü kalitesi veya daha iyi bir izleme deneyimi için daha yüksek görüntü kalitesi seçeneklerinden birini seçebiliyor.

YouTube Kids, Sessiz Sedasız Türkiye’de Kullanıma Sunuldu
Detayları Keşfedin

İşte YouTube’un Yeni Özelliği

Yeni yayınlanan güncelleme ile YouTube’un mobil uygulamalarında çözünürlük seçenekleri yenilendi. Bundan böyle YouTube, kullanıcılara dört farklı çözünürlük seçeneği sunuyor: Daha Yüksek Görüntü Kalitesi, Veri Tasarrufu, Otomatik ve Gelişmiş.

Daha Yüksek Görüntü Kalitesi ile kullanıcılar, daha fazla veri tüketerek daha yüksek kalitede çözünürlük ile; çok daha iyi bir izleme deneyimi elde edebiliyor. Ayrıca Daha düşük görüntü kalitesi ile, daha az veri tüketmenizi sağlayan Veri Tasarrufu modu ise; hücresel veri kullanımı için ideal.

Otomatik modda ise YouTube, kullanıcı için en iyi seçeneği; Veri Tasarrufu ve Daha Yüksek Görüntü Kalitesi arasından otomatik olarak seçiyor. Gelişmiş modda ise kullanıcı, tıpkı önceden olduğu gibi dilediği çözünürlüğü seçebiliyor.

YouTube’un bu özelliği, şu anda kullanıma sunulmuş durumda. Siz de YouTube uygulamasını, App Store veya Play Store aracılığıyla; 16.15.4 sürümüne güncelleyerek bu yeni özelliği kullanabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler