YouTube'un Engellediği Özellik iOS 14.5 ile Geri Döndü
Apple

YouTube Premium Abonelerinin Merakla Beklediği Özellik Aktif Hale Geldi

Geçtiğimiz aylarda kullanıcılarını heyecanlandıran bir açıklama yaparak iOS 14 ile birlikte gelen Resim içinde Resim özelliğini aktif hale getireceğini duyuran YouTube, Premium aboneleri için ilk adımı attı.

Bir Premium abonesi tarafından keşfedilen yeni özellik, dakikalar içerisinde YouTube’un basın bülteni aracılığıyla onaylandı. Resim içinde Resim özelliği ile YouTube’dan video izlerken ise karşınıza çıkabilecek birkaç problem mevcut.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte YouTube Premium’un Yeni Resim içinde Resim Özelliği

Teknoloji devi Apple’ın WWDC20 konferansında tanıttığı iOS ve iPadOS 14 işletim sistemlerinin yeni özelliklerinden olan Resim içinde Resim, herhangi bir video oynatılırken cihaz üzerinde farklı işlemlerin de yapılmasına olanak sağlıyor.

iOS 14

Şimdiye dek YouTube üzerinde kullanılamayan özelliği, farklı yollarla aktif etmeye çalışıldığında ise Resim içinde Resim penceresi otomatik olarak kapanıyordu. Geçtiğimiz aylarda yapılan duyurunun ardından Resim içinde Resim özelliği, YouTube üzerinde kullanılabilir oldu.

Sadece Premium abonelerinin yararlanabildiği özellik kullanılırken ekran kilitlendiğinde ise oynatılan parça otomatik olarak duruyor. Bunun önüne geçmek içinse kilit ekranındaki medya kontrolleri ile yeniden video oynatılabiliyor.

Özelliği anında kullanmak içinse izlenmesi gereken birkaç adım mevcut. Bu adımların sonrasında ise Resim içinde Resim özelliğini YouTube Premium aboneliğiniz ile aktif etmeniz mümkün.

  • Buradan YouTube Yenilikler web sayfasına gidin.
  • Google hesabınız ile giriş yapın.
  • “iOS’ta pencere içinde pencere” bölümüne gelin.
  • Karşınıza çıkacak adımları izleyin.

Tüm bunların haricinde birçok farklı kişi YouTube’un bu özelliği yakında Premium abonesi olmayanlar için de aktif etmesi bekleniyor. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler