Dijital Yaşam

YouTube Kids, Sessiz Sedasız Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Google, yıllardır Türkiye’de kullanılamayan YouTube Kids servisini nihayet Türkiye’de kullanıma sundu. Hem mobil uygulamalar hem de web aracılığıyla ücretsiz bir şekide kullanılabilen YouTube Kids, 13 yaşının altındaki çocuklar için uygunsuz olarak kabul edilen videoların filtrelenmesini sağlıyor.

İlk olarak 2015 yılında kullanıma sunulan uygulama, o zamandan beri ülkemizde kullanılamıyordu. Çocuklara daha güvenli bir video izleme deneyimi sunmayı amaçlayan YouTube Kids, ebeveynlerin çocuklarını kontrol etmesini sağlayan birçok özellik sağlıyor.

YouTube'un Engellediği Özellik iOS 14.5 ile Geri Döndü

YouTube, TikTok Rakibi Özelliği için Kritik Tarihi Açıkladı
Detayları Keşfedin

YouTube Kids Nedir, Nasıl Kullanılır

İlk olarak 15 Şubat 2015’te bir Android ve iOS uygulaması olarak çıkan servis, daha sonra TV ve web için de kullanıma sunulmuştu. Ebeveyn denetimi özellikleri ile öne çıkan YouTube Kids’de ebeveynler; belirli içerikleri engelleyebilir, süre sınırı koyabilir, çocuklarının hangi içerikleri izleyebileceğine karar verebilir, ve çocuklarının yaşını girerek onlara daha uygun videolar önerilmesini sağlayabilir.

Servis, dört temel bölümden oluşuyor: Şovlar, Müzik, Öğrenim ve Keşfet. Çocuklar, bu kategoriler ile; yeni şeyler öğrenebilir, yaşlarına uygun müzikleri dinleyebilir, yeni kanallar keşfedebilir ve film izleyebilir.

YouTube Kids’i kullanmak için ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

  • Öncelikle YouTube Kids’in iOS veya Android uygulamasını indirin. Ya da uygulamanın web sürümünü kullanmak için buraya tıklayın.
  • Ardından uygulamayı açarak karşınıza çıkan ekranda sizinle ve çocuğunuzla ilgili bilgileri doldurun.
  • Uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesindeki kilit simgesine tıklayarak ebeveyn kontrollerini açabilirsiniz.

Ayrıca eğer YouTube Premium kullanıyorsanız, YouTube Kids’de Google hesabınızla oturum açarak; çocuğunuzun reklamsız bir izleme deneyimi yaşayabilmesini sağlayabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler