Aygıtlar

Yıllar Süren Bekleyişi Bitiren Mi Band 6 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Özellikle de uygun fiyatlı cihazları ile dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, süren “Mega Launch” etkinliğinde bir sevilen akıllı bileklik serisinin yeni modelini duyurdu. Yeni Mi Band 6, dışarıdan diğer modellere benzese de içerisinde özellikleri bakımından oldukça fazla değişiklik barındırıyor.

Sevilen serinin en yeni modelinin değişiklikleri özellikle de kullanıcıların isteklerine cevap verir nitelikte. Yıllardır Xiaomi Mi Band kullanıcıları tarafından beklenen uçtan uca ekran başta olmak üzere birçok farklı detay Mi Band 6 ile birlikte karşımıza çıkıyor.

Yeni Xiaomi Mi 11 Ultra Tanıtıldı: İşte Detaylar
Detayları Keşfedin

Mi Band 6: Yıllar Süren Bekleyiş Sona Eriyor

Xiaomi’nin yıllar önce tanıttığı akıllı bileklik serisi Mi Band, geçtiğimiz anlarda tanıtılan yeni modeliyle birlikte 6 farklı cihazla genişledi. Yeni Mi Band 6 ile birlikte şirket serinin ilk tanıtıldığı günden beri beklenen adımı atmış durumda. Genel tasarım hatlarıyla Mi Band 5’e benzeyen model, tüm kenarlarına yayılmış ekranıyla ayrımı net bir şekilde yapıyor.

Uçtan uca ekran ile birlikte kullanıcıların yıllardır beklediği özelliği sunan Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliği, standart olarak tekrardan silikon kayışlarla birlikte geliyor. Değiştirilebilinen ve birçok farklı alternatifi bulunan kayışların özellikle de üçüncü parti üreticiler tarafından üretilmiş yüzlerce modeli bulunuyor.

Boyut açısından Mi Band 5 ile aynı olan cihaz bu sayede eski kayışlarla da uyumluluk sunmakta. Bunların haricinde her zaman olduğu gibi NFC destekli ve NFC özelliğini sunmayan olarak iki farklı alternatif yeni Mi Band 6’da da sunulmakta. NFC özelliği, bilekliğin çok daha fazla yeteneğe sahip olmasını sağlamakta.

19 farklı yeni egzersiz moduna sahip olan yeni Mi Band 6, bununla birlikte toplamda 30 farklı egzersizi ve hareketi algılayabilir konuma gelmiş durumda. Aynı zamanda son zamanlarda giderek popülerleşen Pomodoro çalışma tekniği için geliştirilen Pomodoro Sayacı da cihazla birlikte sunuluyor.

Yeni Pomodoro Sayacı özelliğinde bildirimler 25 dakikalık periyotlar boyunca engellenmiş oluyor ve periyot sonlarında cihaz size bir titreşim göndererek bu süre zarfında gelen bildirimleri gösteriyor. Tüm bunların haricinde Mi Band 6, daha birçok akıllı saatte bulunmayan bir özelliği de sunmakta.

Geçtiğimiz sene tanıtılan Apple Watch Series 6 ile birlikte karşımıza çıkmaya başlayan ve giderek giyilebilir teknolojilerde daha da rastladığımız kanda oksijen değerini ölçme sensörü yeni Mi Band 6 ile birlikte kullanıcılara sunuluyor.

Tüm bu özelliklerine rağmen fiyatı uygun olarak nitelendirilen Mi Band 6’nın vergiler olmadan 339 TL bandında bir alternatif sunması bekleniyor. Xiaomi’nin geçtiğimiz saatlerde açılan yeni Türkiye fabrikasında akıllı bilekliğin üretimi yapılması durumunda fiyat daha da aşağılara inebilir. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler