Twitter'da
Dijital Yaşam

Yeni Twitter Servisi Blue için Özellikler Belli Oldu

Sosyal medya devi Twitter platformunun daha önce ek özelliklerden oluşan ücretli bir abonelik servisi geliştirdiği doğrulanmıştı. Geçtiğimiz günlerde analist Jane Manchun Wong’un paylaştığı Tweet’inde aboneliğin ücreti ve adı konusunda bilgiler verdi.

Wong, bir süredir merakla beklenen servisin adı hakkında Twitter Blue bilgisini aktarırken sunduğu özelliklere göre uygun olarak görülen fiyatı da paylaştı. 2,99$’dan kullanıcılara sunulacak özellikler hakkında da ilk bilgiler sızdırılmış durumda.

Twitter Spaces

Twitter, Kullanıcılarını Takip Etmek için İzin İstiyor
Detayları Keşfedin

İşte Twitter Blue Özellikleri Ve Fiyatı

Sızıntılara göre aylık 2,99$’lık fiyat etiketi ile kullanıcılar, Tweet‘leri geri al özelliği ve yer imi koleksiyonlarını kullanabilecek. Tüm bunların haricinde Wong’un belirttiklerine göre Twitter, üst seviye Blue aboneliğinde daha sade bir arayüz sunulacak.

Bir Twitter sözcüsü ise Blue ile ilgili yorum yapmayı reddetti. Şirket genel olarak Wong’un yeni özelliklerle ilgili yaptığı açıklamalarını lansmandan önce onaylamayı veya başka şekilde yorumlamayı tercih etmiyor.

Son zamanlarda platforma yeni birçok farklı özellik ekleyen Twitter, Rahatsız Edici Tweet Uyarıları’ndan görsellerin akışta daha iyi görünmesi için fotoğraf kırpma algoritmasına dikkat çekici yenilikler duyurmakta. Mayıs ayının başında şirketin Scroll platformunu satın alması ise Twitter Blue için farklı bir ipucu vermekte.

Twitter

Şu anda Twitter ürün ekibinde bulunan Scroll’un eski CEO’su Tony Haile, Scroll’un “yılın ilerleyen zamanlarında daha geniş bir Twitter aboneliğine entegre olacağına” dair bir Tweet paylaşmıştı. Bu daha geniş bir Twitter aboneliğinin ise Blue olduğu düşünülmekte. Reklamsız bir Twitter deneyiminin de bu şekilde sunulması muhtemel

Bu yılın ilk çeyrek gelir raporuna göre Twitter, 1,04 milyar dolarlık gelir üzerinden 68 milyon dolar kar elde etti. Aynı zamanda şirket, para kazanılabilen günlük aktif kullanıcı sayısında ise yüzde 20 artış bildirdi. Henüz premium bir Twitter sürümünün ne zaman duyurulacağı veya hangi ülkelerde kullanılabilir olacağı konusunda kesin bir bilgi bulunmasa da zaman içerisinde bunun netlik kazanması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
16
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler