ekoSIM
Dijital Yaşam

SIM Kartlarında Devrim Yaratması Beklenen EkoSIM Tanıtıldı

EkoSIM sayesinde artık plastik kullanımı azalacak. Şirketler, plastik atıkları azaltma konusunda her geçen gün bu konuya yönelik yeni geliştirmeler yapmaya ve atıksız ürünler piyasaya sürmeye devam ediyor. Soracom da bunlardan biri.

Yeni IoT SIM kartları, atıklardan tonlarca plastik tasarrufu sağlıyor. Ayrıca bu yeni SIM kartların, gelişmiş performans sunacağı vaat ediliyor. Soracom, bugün % 100 geri dönüştürülebilir ABS plastikten üretilen ecoSIM ‘lerin nakliyesini yaptığını duyurdu.

Apple, Dünya Günü’nde Çevre için Neler Yaptığını Açıkladı
Detayları Keşfedin

EkoSIM Plastik Kullanımını Azaltacak

Bu yeni SIM kartlarında, normallerinden üç kat daha az tek kullanımlık malzeme kullanılıyor. Standart tüm özellikleri (2FF, 3FF, 4FF) destekleyen ekoSIM, satışı yapılan her 1 milyon SIM’de 4 tondan daha fazla plastik tasarrufu sağlıyor.

ekosım
En Sağdaki EkoSIM

Teknoloji ilerledikçe ve cihaz boyutu küçüldükçe SIM girişinin boyutu da önemli ölçüde azaldı ancak SIM kartın etrafında kullanılan plastik azalmadı. Normalde standart SIM kartları bir kredi kartı boyutunda yapılır. SIM’in etrafındaki plastik miktarı azaltılarak, kart daha hafif hale gelir.

Yeni ekoSIM ise, her yıl çöp sahalarından tonlarca plastiği azaltmanın yanı sıra, nakliye sırasında da karbon emisyonu seviyesini de düşürmeyi vaat ediyor. Şirkete göre, 1 milyon SIM başına 2 ton sera gazı emisyonu azaltılacak. Son olarak, bu yeni SIM’ler sayesinde depolama alanı ve maliyetleri de düşecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler