Aygıtlar

Yeni Samsung Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic Tanıtıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz saatlerde gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde yeni Galaxy Watch4 serisini tanıttı. Google ile birlikte geliştirilen WearOS işletim sistemini kullanan ilk saatler olarak tarihe geçen yeni seri, özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmekte.

Şimdiye kadar hiçbir Galaxy Watch modelinde sunulmayan bir rahatlık vaat eden saatler, tüm dünya ile aynı anda 22 Eylül’de satışa çıkacak.

Samsung Galaxy Buds 2, Amazon’da Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Galaxy Watch4 Serisinin Tüm Özellikleri

Akıllı saatlerde yepyeni bir dönem başlatması beklenen Google’ın WearOS işletim sistemi ile birlikte gelen saatler aynı zamanda Samsung’un One UI Watch deneyim arayüzüne de sahip. Böylelikle saatlerde Google Maps, SmartThings, Bixby gibi uygulamaların kullanılması mümkün hale geliyor.

WearOS’un haricinde Gelişmiş Uyku Planı özelliği ile uykusunu takip etmek isteyen kişiler için güzel bir alternatif sunan Samsung, bu yeniliğin çok yakında Türkiye’de olacağını da vurguluyor. Uyku takibine ek olarak EKG başta olmak üzere birçok sağlık özelliği için 15 saniyede 2.400 veri toplayan akıllı saatler, daha da sağlıklı bir yaşamın önünü açmakta.

5 nanometre işlemcisi ile birlikte çok daha akıcı bir deneyim yaşatan Galaxy Watch4 serisi, 16 GB RAM’iyle de uygulama, müzik ve fotoğraflar hızlı bir şekilde kullanılmaya başlanabiliyor. Modelin pil ömrüne bakıldığında isen 40 saatlik bir süre bizleri karşılamakta. Her iki modelde de bulunan hızlı şarj özelliği ise 30 dakikalık şarj ile 10 saatlik kullanım süresi sağlıyor.

Son olarak serinin Türkiye fiyatlarına bakıldığında rakiplerine göre dikkat çeken bir düşüklük göze çarpıyor. 1 Eylül’de ön satışa sunulacak olan modellerden Galaxy Watch4’ün başlangıç fiyatı 2.199 TL iken Watch4 Classic’in satış etiketi 2.799 TL olarak görülüyor. Serinin detaylı özelliklerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler