iOS 15
Apple

Yeni Özellikleriyle iOS 15 Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Teknoloji devi Apple, iPhone’lara birçok yenilik getirecek olan iOS 15 sürümünü tanıttı. Birçok yenilik ile gelen yepyeni iOS 15, bazı ufak arayüz iyileştirmeleri ve bildirim panelinin yeni tasarımı yanında Facetime ve iMessage’daki yenilikleri ile de dikkat çekiyor. Önemli erişilebilirlik özellikleri ile birlikte bazı gizlilik yenilikleri ile de geliyor.

iPhone 6s ve sonraki iPhone modellerini destekleyecek olan iOS 15, bildirim konusunda da bazı yenilikleri içeriyor. Eylül ayı içerisinde kullanıcılara sunulması beklenene işletim sistemi, bugün itibariyle geliştiriciler için test amaçlı kullanıma sunulacak.

Canlı Blog: WWDC21 Keynote
Detayları Keşfedin

İşte iOS 15’in Özellikleri

Apple’ın mesaj platformu iMessage, iOS 15 ile birlikte büyük bir yenilik ile karşımıza çıktı. Önceden bir mesajlaşma ve sohbet uygulaması olan iMessage, artık neredeyse bir topluluk platformuna dönüşmüş durumda. Kullanıcılar, iMessage ile gönderilen fotoğrafları artık yığın şeklinde inceleyebilecek.

Aynı zamanda Apple’ın görünütülü konuşma uygulaması FaceTime; web desteği, müzik ile görüşme yapma ve ekran paylaşımı özelliğine sahip oldu. Bu sayede kullanıcılar daha iyi bir görüntülü konuşma deneyimi yaşayabilecekler. Ve son olarak FaceTime için link paylaşımı özelliği geldi.

Arayüz değişikleri arasında bulunan ve baştan aşağıya yenilenen kilit ekranı, Hava Durumu uygulaması Spotlight ve bildirim paneli kullanıcıların ilgisini çekiyor. Öyleki, sosyal medya kullanıcıları bu konudaki görseli paylaşıyorlar.

Tüm bu özellikler, Apple’ın bu sene gerçekleştirdiği WWDC21 ektinliğinde tanıtıldı. Bu özelliklerin sonbaharda tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler