Aygıtlar

Yeni Nikon Z FC Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Nikon, geçtiğimiz saatlerde yaptığı yeni basın açıklaması ile bir süredir beklenen yeni Z FC modelini tanıttı. Tasarımı, retro çizgilerinde tutulan model, ilk bakışta modern bir seçenekten ziyade klasik bir filmli fotoğraf makinesine benzemesiyle dikkat çekiyor.

Gövdesi yalnızca gümüş renkte gelirken, ön kısmındaki yapay deri kısım ise altı farklı renk seçeneğiyle özelleştirilebiliyor. Ayrıca fotoğraf makinesinin bünyesinde yine birçok kontrol tekerleği mevcut.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Makinedeki Aynasız Sistem Dikkat Çekici

Ekrana bakmadan kontrol etmenin oldukça kolay olduğu vaat edilen Z FC, yerleşik bir OLED vizör taşıyor. Arkasında 3 inç boyutunda hareketli ve dokunmatik bir ekran yer alan ürünün kalbinde 21 megapiksel APS-C sensör yer alıyor.

Nikon Z FC, gücünü Expeed 6 işlemciden alırken, otomatik netleme ile saniyede 11 kare çekim yapabiliyor. USB-C üzerinden şarj alabilen Z FC’nin lensleri değiştirilebilir özelliğe sahip. Video odaklı olmayan ancak yine de otomatik netleme ile beraber 4K çözünürlükte video çekebilen fotoğraf makinesi, 14-bit RAW çekim desteğine sahip.

Lens tarafında ise Z Bayonet kullanılan modelin, resmi açıklamaya göre gövde fiyatı 960 dolar. Makine için iki farklı kit sunulurken, DX 16-50mm F3.5-6.3 VR lens seçeneği ile 1.100 dolar, 28mm F2.8 (SE) lens ile ise 1.200 dolara makine elde edilebiliyor. Aynasız sistem fotoğraf makinesinin ileride Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler