Apple

Yeni Apple TV Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

Yaklaşık 4 senedir yeni bir Apple TV modeli çıkartmayan teknoloji devi şirket, bu akşam gerçekleştirdiği etkinliğinde, yeni nesil Apple TV modelini tanıttı. Yeni oyuncu odaklı TV modeli, tam 120 Hz yenileme hızına sahip.

Yüksek yenileme hızı sayesinde yeni nesil Apple TV, böylelikle çok daha iyi bir izleme ve oyun oynama deneyimi sunuyor. Ayrıca Apple TV Remote adında yepyeni bir kumanda ile gelen yeni cihaz, 4K çözünürlüğü de destekliyor.

Apple Etkinliği

Canlı Blog: 20 Nisan Apple Etkinliği
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Apple TV’nin Tüm Özellikleri

Yepyeni A12 çipi ve 120 Hz yenileme hızı desteği sayesinde yeni cihaz, çok daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor. 4K çözünürlüğü sayesinde daha büyük televizyonlarda bile muhteşem bir izleme deneyimi sunan yeni nesil TV, çok yakında kullanıcılarla buluşacak.

Buna ek olarak yeni nesil TV ile birlikte 4K çözünürlüğe sahip yeni Apple TV+ filmleri de bu ayın sonundan itibaren kullanıcılarla buluşacak. Ayrıca Apple’ın dijital içerik servisi Apple TV+ da Mayıs ayından itibaren 50’nin üstünde ülkeye geliyor.

Ayrıca, iPhone kullanılarak akıllı TV’nin renk dengesi otomatik olarak ayarlanabilecek. Yeni model uyumlu bir iPhone’unuz varsa, TV ekranındaki renk çıkışını ölçebileceksiniz. Yenilenen uzaktan kumanda alüminyum tasarıma sahip.

Yeni Apple TV Remote, daha ergonomik yapısı, baştan aşağı yenilenen tasarımı ve yeni özellikleri ile geliyor. Siri düğmesi yan tarafa taşındı .Fakat daha önceki cihazında bulunan Bul uygulaması yeni kumandada bulunmuyor. Şirket, kumandaya U1 yongasını entegre etmediği için Bul uygulaması çalışmayacaktır.

Yeni nesil Apple TV’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde 32 GB sürüm için satış fiyatı 179$, 64GB sürüm için ise 199$ olarak belirlenmiş durumda. Cihaz, 30 Nisan tarihinde ön siparişe açılacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler