Apple

Yeni macOS Sürümü macOS Monterey Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Teknoloji devi Apple, bu akşam gerçekleştirdiği WWDC21 Keynote etkinliğinde macOS’in yeni sürümünü tanıttı. Yeni macOS Monterey sürümü, yenilenmiş uygulamaların yanında daha gelişmiş bildirimler gibi özellikler içeriyor.

Şirket, geçtiğimiz yıl tanıttığı macOS 11 Big Sur ile macOS’i neredeyse baştan sonra değiştirmişti. Bu nedenle bu yıl tanıtılan macOS Monterey sürümü ise geçtiğimiz yıl kadar olmasa da birçok yenilik içeriyor.

Canlı Blog: WWDC21 Keynote
Detayları Keşfedin

İşte macOS Monterey’in Özellikleri

macOS Monterey; Safari uygulaması gibi bazı uygulama yeniliklerinin yanında daha gelişmiş bildirimler gibi bazı yeniliklerle de geliyor.

Bunların yanında Kestirmeler uygulamasının macOS ile birlikte Mac cihazlara gelmesi, kullanıcıları mutlu etmiş gözüküyor. Çünkü Kestirmeler, iOS kullanıcıları tarafından çok seviliyordu.

Aynı zamanda FaceTime için gelen portre modu dikkat çekiyor Memoji’lerinizi artık oturum profilinize koyabilirsiniz. Bunların yanınd gelen odaklanma modu, izlenilen içeriği paylaşma, hızlı not alma, yenilenmiş Haritalar ve Notlar uygulaması için geliştirmeler etkinliğe damga vurdu.

Tüm bu özellikler, Apple’ın bu sene gerçekleştirdiği WWDC21 etkinliğinde tanıtıldı. Bu özelliklerin sonbaharda tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler