Apple

Yeni MacBook Pro Modellerinin Değişen Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Apple’ın M1X çipli MacBook Pro modelleri, kullanıcılar tarafından uzun zamandır merakla bekleniyor. İlk başta bahar aylarında tanıtılacağı tahmin edilen M1X çipli MacBook Pro modelleri, bu aylarda tanıtılmayında Apple’ın her yıl Haziran ayında gerçekleştirdiği WWDC’de tanıtılması öngörülüyordu.

Ancak şirket, bu etkinliğinde de 14 ve 16 inç MacBook Pro modellerini tanıtmadı. Şimdi ise bu modellerin tanıtım tarihi ile ilgili geçen yıllara dayanılarak bir tahmin gerçekleştirildi. Bu tahminlere göre de yeni Mac modelleri, Kasım ayında tanıtılacak.

M1 Mac mini

M1X Çipli Mac mini’nin Detayları Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

Mac Modellerinin Neredeyse Tamamı Sonbahar Aylarında Tanıtıldı

Bu Pazartesi gerçekleşen WWDC21 Keynote’da her ne kadar M1X’li Mac’ler tanıtılmasa da bu etkinliğin YouTube sayfasında M1X’in de yer aldığı bazı anahtar kelimeler bulunmuştu. Yani şirket, M1X’li MacBook Pro modellerini önce WWDC21’de tanıtmaya karar vermiş, sonrasında da geri adım atmış olabilir.

2007-2021 Yılları Arasında Piyasaya Sürülen Mac Modellerini Gösteren Grafik

Ortaya çıkan 2007’den 2016’ya kadar bazı Mac modellerinin tüm yeni sürümleri, Ekim ayında tanıtıldı. Bu tarihler son birkaç yılda Kasım ve Aralık ayına kaymış gibi görünüyor. Ancak, 2007’den 2020’ye kadar neredeyse bütün Mac modelleri, yılın son 3 ayında piyasaya çıkmış.

Bu istatistiklere göre şirket, büyük ihtimalle M1X’li Mac modellerini Kasım ayı içerisinde tanıtacak. Ancak modellerin hazır olması durumunda bu lansmanın daha erkene alınabileceği de olasılılıklar arasında.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
2
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler