M1 Mac mini
Apple

Yeni Mac mini Ortaya Çıktı: İşte Sızdırılan Özellikleri

Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirdiği etkinlik ile ilk Apple silikon çipine sahip Mac modellerini tanıtan Apple, önümüzdeki aylarda yeni bir Mac mini ile kullanıcılarının karşısına çıkabilir.

Daha da güçlendirilmiş bir biçimde karşımıza çıkması beklenen yeni modelin birçok farklı yeniliği de beraberinde getireceği sızdırılan bilgiler arasında. Apple analisti Mark Guzman, yenilikler ile ilgili ilk raporları da paylaştı.

Apple Müzik

Apple’dan Olivia Rodrigo ile Merak Uyandıran İş Birliği
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Mac mini’nin Tüm Detayları

Bu yıl tanıtılacak Mac modellerine güç vermesi beklenen M1X çipine sahip olması muhtemel olan yeni Mac mini, farklı bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.

Mac Modelleri
Kasım Ayında Tanıtılan Mac mini

Yeni bir materyalin ana bileşeni olması beklenen bilgisayar, bu materyal ile birlikte parlak bir yüzey yapısına sahip olabilir. Bu materyalin, iPhone 12 Pro modellerinin kenarlarında kullanılan materyal ile aynı olması muhtemel.

Tüm bunların haricinde modelin yeni bağlantı noktalarına sahip olması da ortaya çıkan iddialar arasında. Bu yeni Mac mini’nin daha çok profesyonellere hitap edeceği düşünüldüğünden bu bağlantı noktalarından biri 4 USB-C olabilir.

Beklenen Yeni Mac mini Tasarımı

4 USB-C girişine ek olarak HDMI, Ethernet ve iki farklı USB-A klasik bağlantı noktaları da yeni Mac mini’nin arka tarafındaki yerini alacak. Aynı zamanda mini’ye M1X çipinin vereceği güç ile birlikte sunucu olarak dahi kullanılabilir.

Teknoloji devi şirketin hali hazırda Intel işlemcili Mac mini satışına devam ettiğinden M1X’li yeni modelin tanıtımı ile birlikte bu durumun da ortadan kalkması bekleniyor. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler