Apple

Yeni iPad Pro için Apple Geleneğini Bozduracak İddia

Dünyanın en değerli şirketi ünvanını elinde tutan Apple’ın ilerleyen zamanlarda yeni iPad Pro serisini tanıtması bekleniyor. İki ayrı modelden oluşacak olan modelin özellikleri her geçen gün daha da açığa çıkarken geçtiğimiz saatlerde seri için oldukça ilginç bir iddia daha ortaya atıldı.

Ortaya çıkan son iddialarda yeni iPad Pro modellerinin asıl gücü Apple’ın yakında duyuracağı iPadOS 15 işletim sistemi ile birlikte belli olacak. Şirketin her sene olduğu gibi bu sefer de Haziran ayının ortalarında ve sonlarında WWDC etkinliği ile iPadOS 15’i duyurması bekleniyor ancak bu durum iPad Pro serisinin tanıtım tarihini tahminlerini de baştan aşağıya değiştirmiş durumda.

Tanıtılmayan iPad Pro, iOS Kodlarında Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

Yeni iPad Pro Modelleri Asıl Gücünü Tanıtımıyla Göstermeyebilir

Şimdiye kadar ortaya çıkan iPad Pro sızıntılarına göre yeni seri Mart ayında gerçekleştirilecek bir etkinlik ile tanıtılacaktı. Bunun gerçekleşmemesi üzerine gözler Nisan ayına çevrilmişti ancak yeni iddia önümüzdeki ay da herhangi bir duyuru göremeyeceğimize işaret ediyor.

iPad Pro
En Son Duyurulan iPad Pro Modelleri | Apple

İddialara göre yeni iPad Pro’nun ana gücünü kullanıcılara gösterebilmesi için iPadOS 15 işletim sistemi gerekiyor. Apple’ın ilk kez 2019 senesinde duyurduğu iPadOS işletim sistemi, iPad ve iPhone işletim sistemlerini birbirinden ayırarak iPad’lerin daha da iyi özellikler kazanabilmesini sağlamıştı.

Giderek macOS’a rakip olan iPadOS ile birlikte iPad’ler de bir PC ve Mac yerine geçmeye de başlamış durumda. Özellikle de iPad Pro modelleri için geçerli olan bu durumun yeni seri için de benzer olması bekleniyor. iPadOS 15’in Haziran ayında duyurulacak olması ise yeni iPad Pro’ların tanıtım tarihini Haziran’a kadar ileri çekmiş durumda.

Yeni Nesil iPad Pro
iPad Pro’nun PC ve Mac’lerle Yarışabilmesini Sağlayan Magic Keyboard ve Apple Pencil | Apple

Apple, Geleneğini Bozarak WWDC’de iPad Pro’yu Tanıtabilir mi?

Teknoloji devi Apple, Haziran aylarında Dünya Geliştiriciler Konferansı adında bir etkinlik düzenliyor. Özellikle de yeni işletim sistemlerinin duyurulması ile dikkatleri üzerine çekmiş olan WWDC konferanslarında genellikle herhangi bir cihaz tanıtımı olmuyor.

Yılların ardından en son 2019 senesinde profesyonellere hitap eden Mac modeli olan Mac Pro’yu WWDC’de tanıtan şirket, geçtiğimiz yılki WWDC’de de herhangi bir model tanıtmamıştı. 2019 haricinde uzun yıllardır süren bu durum Apple geleneği haline gelmişken şirket, bunu yeni iPad Pro modeli için bozabilir.

WWDC20’den Bir Kare ve Craig Federighi

Yeni iPad Pro serisi ile birlikte 3. Nesil Apple Pencil modelinin de duyurulacağı gerçekleşen sızıntılar ile neredeyse netleşmiş durumda. Bu da Apple’ın WWDC’nin son kısmını iPad Pro ve yeni aksesuarlara ayırması için tüm ihtimalleri arttırmakta. 2021’de şirketin yeni iPad mini modeli ile karşımıza çıkacağının bilinmesi de sadece iPad’e özel bir etkinlik ihtimalini de akıllara getiriyor.

Tüm bunlar halen birer iddiadan ibaretken nelerin olacağını ise ilerleyen zamanlarda gelecek yeni sızıntılar ve Apple’ın duyuruları gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler