Apple

Yeni iPad mini 6’nın Detayları ve Değişen Tasarımı Ortaya Çıktı

Sızıntı dünyasında önemli bir yere sahip olan, ve genellikle Apple ürünleri ile ilgili yaptığı sızıntılarla tanınan Jon Prosser; bir süredir yenilenmeyen iPad mini serisinin yeni modeli ile ilgili fikirlerini paylaştı. iPad Air benzeri bir tasarımla gelmesi beklenen model, ayrıca USB-C bağlantı noktasına da sahip olacak.

Modelin daha ince bir çerçeveye sahip olacağı, ve ana ekran düğmesine sahip olmayacağı tahmin ediliyor. Ayrıca sızıntılara göre yeni iPad mini modeli; tıpkı yeni iPad Air gibi güç düğmesine gömülü bir Touch ID sensörü ile gelecek.

2021 Model iPad mini Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

2021 Model iPad mini Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte iPad mini 6’nın Olası Özellikleri

Yukarıdakilerin dışında Lighting bağlantı noktası yerine tıpkı yeni iPad modelleri gibi USB-C’ye sahip olması beklenen model; ayrıca önemli ölçüde iyileştirilmiş bir hoparlöre de sahip olacak. Bunların dışında A14 çipinden gücünü alacak olan model, ayrıca 5G’yi de destekleyecek.

Siyah, Gümüş ve Altın olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulması beklenen iPad mini 6; ayrıca daha küçük ve yeni bir Apple Pencil modeli ile de uyumlu olacak. Tek bir kamera, ve Smart Connector ile iPad Air’e oldukça benzeyen model; iPad Air’den biraz daha küçük bir ekrana sahip.

Şu anda satışta olan iPad mini modeli, 7,9 inçlik bir ekrana sahip. Yenilenen bir tasarıma sahip olan iPad mini’ye birlikte de bu boyutun 9 inçe kadar çıkması bekleniyor. Elbette bunlar sadece birer iddia. Prosser’ın geçmişte birçok iddasının tutup, birçoğunun da tutmadığını düşünürsek; olacakları kestirmek oldukça güç sayılır.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler