Apple

Yeni iMac’in Tasarımcısı ile İlgili İlginç İdda

Geçtiğimiz günlerde yeni M1 çipli iMac, piyasaya sunulmuştu. Şimdi de yeni M1 çipli iMac için ortaya bir idda atıldı. Söylentilere göre yeni iMac, Apple’ın ünlü tasarımcısı Jony Ive tarafından tasarlandı.

Bu konu hakkında pek fazla detay bulunmasa da yeni iMac’in, Apple’ın tasarım ekibi ve 2019’da şirketten ayrılan Jony Ive ortaklığında tasarlandığı iddia ediliyor.

iMac

Yeni iMac, Dikkat Çeken Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunuldu
Detayları Keşfedin

Yeni iMac, Jony Ive Tarafından Tasarlanmış Olabilir

Yeni iMac’in tasarımında Jony Ive’ın katkısının ne zaman gerçekleştiği ile ilgili iki farklı düşünce bulunuyor. Bunlardan ilkine göre yeni iMac’in tasarımına yıllar önce başlandı. Bu tarihin 2018 veya 2019 arasında olduğu tahmin ediliyor. 2019’da şirketten ayrılan Jony Ive’ın da bu zaman aralığında yeni iMac’in tasarımında rol oynadığı düşünülüyor.

Apple’ın Eski Tasarım Şefi Jony Ive ile Apple CEO’su Tim Cook

İkinci olasılığa göre ise yeni iMac, Evans Hankey ve Alan Dye’ın öncülük ettiği Apple’ın tasarım ekibi ile; Jony Ive’ın Apple’dan ayrıldıktan sonra kurduğu tasarım şirketi ortaklığında tasarlandığı düşünülüyor.

Jonathan Ive’den biraz bahsedecek olursak 1992’den beri Apple’ın Tasarım Şefi (CDO) olan Ive, çoğu iPod, iPhone, iPad ve Mac modellerinin tasarımlarında aktif rol oynamıştı. 2019 yılında Apple’dan ayrılan Jony Ive, kendi tasarım şirketini kurmuştu. Her ne kadar Jony Ive, şirketten ayrılsa da Apple’ın yine Ive’ın şirketinin müşterilerinden biri olacağı; ve Ive’ın yeni Apple ürünlerinin tasarımlarına etkisi olacağı söylenmişti.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler