Apple iMac
Apple

Apple Silikona Sahip iMac Modellerinin Tanıtım Tarihi için Yeni Sızıntı

Daha önce birçok Apple ürününün tanıtılacağı etkinliği doğru tahmin eden Twitter kullanıcısı l0vetodream, paylaştığı bir gönderi ile 20 Nisan‘da gerçekleştirilecek Apple Etkinliği’nde yeni iMac modellerinin tanıtılacağını öne sürdü.

Bir Twitter kullanıcısı olan l0vetodream; yaptığı tahminlerin çoğunun doğru çıkması ile, birlikte Apple sızıntılarında tanınan bir isim haline gelmişti. Kullanıcı, daha önceden iPad Air’in yeni renklerinden yeni bir HomePod’un piyasaya sürülmesine; ilk Apple silikon çipli Mac modellerinden iPad Air’in fiyatına birçok bilgiyi doğru tahmin etmişti.

Apple Nisan Etkinliği’ni Tamamen Türkçe Keşfedin!
Detayları Keşfedin

İşte Yeni iMac Hakkındaki Tüm Bilgiler

l0vetodream, paylaştığı gönderide yeni Apple Etkinliği’nin kapak görseline ve iMac G3 serisinden bir görsele yer verdi. G3 serisinden kısaca bahsedecek olursak 1998 yılında tanıtılan iMac serisi, tıpkı iPad Air gibi birçok farklı renk seçeneğine sahipti.

Apple’ın Apple silikon çipli bir iMac piyasaya süreceği zaten biliniyordu. Kimi tahminciler yeni iMac’in bu etkinlik yerine önümüzdeki aylarda gerçekleşecek etkinliklerde tanıtılmasını beklediklerini söylerlerken; kimi tahminciler de yeni serinin bu etkinlikte tanıtılacağını öne sürüyordu. Daha önceden birçok ürünü doğru tahmin eden bir kişinin bunları söylemesi de; yeni iMac’in bu etkinlikte tanıtılma olasılığını arttırıyor.

Ayrıca l0vetodream, bu gönderiden önce paylaştığı bir gönderide de; Apple Etkinliği’nin kapağındaki renkleri işaret ederek “bu renklerin tadını çıkarın” ifadelerine yer vermişti.

Daha önceden yine Apple sızıntılarında tanınan bir isim olan Jon Prosser da yeni iMac serisinin tıpkı iPad Air gibi birçok farklı renk seçeneğine sahip olacağını tahmin ettiğini açıklamıştı. Böylelikle önümüzdeki etkinlikte birçok farklı renk seçeneğine sahip olan, Apple silikon çipli bir iMac göreceğimiz neredeyse kesin görünüyor.

Şimdiye kadar ortaya atılan iMac modellerinin özelliklerine bakacak olursak, yeni iMac ailesi; Salı günü gerçekleşecek Apple Etkinliği’nde tanıtılacak. Birçok farklı renk seçeneğine sahip olması beklenen yeni iMac’de; M1 çipinin bir üst modeli olan, M1X adındaki bir çipin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Yeni iMac

Bunun dışında tamamen yepyeni bir tasarıma sahip olması beklenen, yeni iMac’in görünümünün; Apple’ın Mac Pro ile birlikte tanıttığı monitörü Pro Display XDR ile benzer olması bekleniyor. Ayrıca modellerin yeni ekran boyutları ile de geleceği öngörülüyor.

Şu anda satışta olan iMac serisinin iki farklı ekran boyutu bulunuyor: 21,5 inç ve 27 inç. Ayrıca tahminlere göre yeni iMac’in ekran boyutlarının, 21,5 inçten 24 inçe; ve 27 inçten de 30 inçe veya 32 inçe çıkarılması bekleniyor.

Etkinliğin Türkçesi Ventence’da Olacak

Önümüzdeki Salı günü, saat 20.00’da başlayacak olan Apple Etkinliği; canlı bloglama ile anlık olarak Türkçe bir şekilde Ventence’da olacak. Etkinliği Türkçe ve canlı bir şekilde takip etmek için tek yapmanız gereken, etkinlik saatinde ventence.com’u ziyaret etmek; veya Ventence’ın sosyal medya hesaplarını takip etmek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler