iMac
Apple

Yeni iMac, Dikkat Çeken Fiyatıyla Türkiye’de Satışa Sunuldu

20 Nisan akşamı gerçekleşen Apple etkinliğinde tanıtılan yeni iMac, dünyanın birçok noktası ile aynı anda Türkiye’de satışa sunuldu. Uzun yıllar sonrasında değişen tasarımıyla dikkat çeken model, 7 farklı rengi ve M1 çip ile kullanıcıların karşısına çıkmakta.

Teknoloji devi Apple’ın, en yeni ürünlerinden ilham alınarak tasarlandığı aktarılan cihazın Magic Keyboard ve Magic Mouse aksesuarları da yenilenmiş durumdayken ek olarak 24 inç iMac, masaüstü Mac’ler arasında tarihi bir süreci başlatan model olarak kabul ediliyor.

M1 Çipli iPad Pro Türkiye’de Satışa Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni iMac Serisinin Türkiye Fiyatı

Apple’ın Intel işlemcilerden Apple silikon çiplerine geçişinin bir sonraki adımı olan yeni iMac serisi, beraberinde M1’i getiriyor. Tasarımsal açıdaki en büyük yeniliklerden olan 11,3 milimetrelik inceliğe olanak sağlayan M1 çipi aynı zamanda iMac’le beraber tanıtılan iPad Pro’da da mevcut.

iPhone 12 serisindeki MagSafe’e benzer bir şekilde manyetik şarj kablosu ile birlikte gelen iMac aynı zamanda ön yüzünde de birçok farklı yenilik sunmakta. Ekran çerçeveleri; üst, sağ ve sol kısımlarında azalırken alt taraftaki ekran-kasa oranı biraz daha yüksek durumda.

Tıpkı ilk iMac modeli olan iMac G3 gibi 7 farklı renk ve beyaz ekran çerçevelerine sahip olan yeni iMac, tüm bunlara ek olarak masaüstü Mac modelleriyle özdeşleşen aksesuarlar için de tarihi yenilikler getirmekte.

Bu aksesuarlardan ikisi Magic Keyboard ve Magic Mouse iken onların da tasarımı iMac ile birlikte değişmiş durumda. Satın alınan iMac modelinin rengiyle aynı olarak gelen iki aksesuardan biri olan Magic Keyboard aynı zamanda artık Touch ID desteklemekte.

Touch ID destekli ve Touch ID desteksiz olmak üzere iki farklı seçenekle satışa sunulan yeni Magic Keyboard böylelikle masaüstü Mac’ler için de Touch ID ile giriş dönemini başlatmış oluyor. Her ne kadar birçok kişi artık Mac’lere Face ID’nin gelmesi gerektiğini düşünse de Apple’ın bir sonraki Mac tanıtımına kadar böyle bir adım atmayacağı düşünülmekte.

Tüm bu özelliklerin bir araya geldiği yeni iMac, Türkiye’de diğer M1 Mac’lere göre uygun olarak nitelendirilen bir satış etiketi ile satışa sunuldu. Geçtiğimiz yılın son aylarında tanıtılan M1 çipli 13 inç MacBook Pro, 14.299 TL’den başlayan fiyatlara sahipken iMac’in başlangıç fiyatı ise sadece 14.499 TL.

Yeni tasarımı, Touch ID desteği kazanan aksesuarları ve gücünü aldığı M1 çipi ile birlikte birçok kullanıcının bir sonraki bilgisayarı için tercih edeceği düşünülen 24 inç iMac’i satın almak için buradan Apple resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler