Apple

Yeni Apple TV ile Gelecek Bir Özellik Ortaya Çıktı

Şu anki en yeni Apple TV modeli olan Apple TV 4K, 2017’nin Eylül ayında tanıtılmıştı. Yaklaşık 4 senedir yeni bir model çıkartmayan Apple’ın, bu sene yeni Apple TV‘yi tanıtması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan, tvOS 14.5 Beta güncellemesinin kodlarında; yeni Apple TV‘ye ait olduğu tahmin edilen bir özelliğe rastlandı.

Geliştiriciler tarafından yeni tvOS güncellemesinde; PineBoard adı verilen bir bölümde, “120 Hz Destekler” yazısının bulunduğu fark edildi. Bu nedenle bu sene tanıtılması beklenen yeni model, 120 Hz yenileme hızına sahip olabilir.

Apple TV uygulaması

Apple TV Uygulaması, Xbox Oyun Konsolları için Yayınlandı
Detayları Keşfedin

Yeni Apple TV, Oyun Odaklı Olabilir

Şu anda PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi, bazı oyun konsolları; 120 Hz yenileme hızını destekliyor. Ayrıca 120 Hz yenileme hızı sayesinde bu konsol modelleri; kullanıcılarına çok daha iyi bir izleme deneyimi, ve oyun oynama deneyimi sağlıyor.

Apple TV

120 Hz yenileme hızı, genellikle oyun odaklı cihazlarda karşımıza çıkıyor. Aslında Apple‘ın halihazırda aylık tek bir ücret ile yüzlerce oyuna erişmenizi sağlayan Apple Arcade servisi bulunuyor. Ayrıca şirket, bununla da yetinmeyip bu sefer oyun odaklı bir cihaz ile karşımıza çıkabilir.

Bu arada Apple TV 4K‘nın bir yazılım güncellemesi alarak 120 Hz yenileme hızını destekleyemeyeceğini de ekleyelim. Modelde, 60 Hz yenileme hızını destekleyen HDMI 2.0 girişi bulunuyor. Modelin 120 Hz yenileme hızının desteklenebilmesi için ise HDMI 2.1 girişinin bulunması gerekiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler