Apple Music
Apple

Yeni Apple Servisi ve Apple Music Özellikleri, iOS Kodlarında Ortaya Çıktı

Dünyanın en değerli şirketi konumundaki yerini koruyan Apple, geçtiğimiz günlerde geliştiriciler için yeni bir güncelleme yayınlamıştı. iOS 14.6 Beta 1 olarak adlandırılan bu yeni güncellemenin kodlarına erişen kişiler, birçok farklı bilgiye erişti.

Erişilen bilgiler arasında en çok dikkat çekeni yeni Apple servisi olurken tüm bu yeniliklerin duyurulacağı tarih ise neredeyse net bir şekilde belli. Apple’ın geçtiğimiz ay duyurduğu ve 7 Haziran’da gerçekleşecek olan WWDC21 etkinliğinde tüm bu ortaya çıkan yeniliklerin detaylarının duyurulacağı düşünülüyor.

Instagram’da Apple Music Şarkı Sözleri Nasıl Paylaşılır
Detayları Keşfedin

İşte WWDC21’de Duyurulacak Apple Music Yenilikleri

İlk kez 2015’te kullanıma sunulan Apple Music, zaman içerisinde en popüler müzik servislerinden biri haline geldi. Her geçen gün yeni özelliklerle güncellenmeye devam eden servisin yakın zamanda daha fazla özellik kazanacağı iOS kodlarında görülmüş durumda.

Apple Music uygulaması

iOS 14.6 Beta 1 kodlarına bakıldığında Apple Music’in yakın zamanda Dolby ses temelli bir sisteme geçeceği görülüyor. Bu değişiklik sayesinde içerisinde 70 milyon şarkı barındıran platformun ses kalitesi daha da iyi bir hale geleceği ön görülmekte.

Kodlarda ortaya çıkan bir diğer bilgi ise yeni bir Apple servisine işaret etmekte. Bu yeni servisin Apple Music+ olarak isimlendirileceği düşünülüyorken şu an kullanımda olan Apple Music’den farkının HiFi desteği olması bekleniyor.

HiFi destekli kulaklıklar gerektiren Apple Music+ ile birlikte sanatçıların albümlerini tıpatıp stüdyoda kaydettikleri gibi dinlemenin mümkün hale gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay Spotify’ın buna benzer bir yenilik getirmesinin ardından Apple’ın böyle bir adım atmasının mümkün olduğu düşünülüyor.

Tüm bunların iOS 14.6 Beta 1 kodlarına yerleştirilmesinde özel bir sebep olup olmadığı şimdilik bilinmezken her şeyin iOS 15’in de tanıtılacağı WWDC21 ile netleşmesi muhtemel. Yeni güncellemelerle yenilikler hakkında daha fazla bilgi alınıp alınamayacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler