Apple

Yeni Apple Servisi iCloud+ Tanıtıldı

Teknoloji devi Apple bugün gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinde yeni bir iCloud+ versiyonunu tanıttı. Apple’ın iCloud Plus’ı bir VPN, özel e-posta ve HomeKit kamera depolamasını bir araya getiriyor. Bu yeni özellikler, ekstra ücret vermeden mevcut iCloud planıyla birlikte gelecek.


Apple, iCloud+ adlı yeni bir dizi özellik ile iCloud’u güçlendiriyor. Bulut depolama hizmeti artık VPN erişimi, yazıcı e-posta adresleri ve HomeKit özellikli ev güvenlik kameraları için sınırsız depolama ile birlikte gelecek.

Canlı Blog: WWDC21 Keynote
Detayları Keşfedin

Yeni iCloud+’ın Bilinen Tüm Özellikleri

Özel Geçiş adı verilen VPN, kimin göz attığını ve bu verilerin nereden geldiğini gizlemek için internet trafiğini iki geçiş üzerinden yönlendiriyor. E-postamı Gizle adı verilen yazıcı e-posta özelliği, gerçek hesabınıza iletilecek tek kullanımlık e-posta adresleri oluşturmanızı sağlıyor.

Bu özellik sayesinde, kullanıcıya spam göndermeye başlaması durumunda güvenilmeyen bir hizmete önemsiz bir e-posta gönderilebiliyor. Apple, halihazırda Sign In With Apple aracılığıyla benzer bir özellik sunuyordu.

Yeni iCloud+ ayrıca HomeKit özellikli ev güvenlik kameralarından gelen videolar için sınırsız depolama alanı içerecek. Şu anda bir kameradan video kaydetmek için en az 200 GB iCloud depolama alanı ödeme yapılması gerekiyor. Digital Legacy ekranlı bir dizüstü bilgisayar gösterildi. Sayfa, bir erişim anahtarına ihtiyaç olduğunu söyleyerek başka bir kişinin hesabındaki verilere nasıl erişileceğini açıklıyor. Bir akıllı telefonda, Erişim İste yazan ve ölüm belgesinin bir kopyasının sağlanmasının gerektiğini belirten bir ekran açılıyor.


Apple, iCloud hesabını yönetmeye yardımcı olacak yeni özellikler de sunuyor. Kullanıcının cihazı kaybolursa, arkadaşların veya ailenin güvenlik kodlarını iletmesini sağlayan yeni bir kurtarma özelliği var. Ayrıca, kullanıcı öldükten sonra dosyalarına kimlerin erişebileceğini seçmesine izin veren bir Dijital Miras programı da var. Son olarak, tüm bu özellikler mevcut iCloud planlarına hiçbir ek ücret ödemeden dahil edilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler