Apple

Yeni Apple M2 Çipin Piyasaya Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen etkinlikte Apple, M1 çipe sahip yeni iMac’i ve iPad Pro’yu tanıtmıştı. Bundan sonra gerçekleşecek etkinliklerde ise Apple’ın M1’den daha güçlü olan M1X çipe sahip yeni 16 inç MacBook Pro ile 32 inçlik yeni iMac’i tanıtması bekleniyor.

Geçtiğimiz saatlerde, ortaya çıkan bir rapor ile; M1X çipi bekleyen kullanıcıları sevindirecek haberler ortaya çıktı. Yeni yayınlanan rapora göre M2 veya M1X adını alması beklenen çip, çok yakın bir zamanda yeni Mac modelleri ile birlikte tanıtılacak.

16" MacBook Pro

Apple’ın Henüz Tanıtmadığı M1X Çipinin Özellikleri Sızdırıldı
Detayları Keşfedin

İddalara Göre M2 Çip, Seri Üretime Girdi

Ortaya çıkan iddalara göre M2 çip, seri üretime girdi bile. Yani şirket, M1‘den çok daha güçlü olacak M2 çipi çok yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ayrıca yeni M2 çipin Temmuz ayı gibi yeni Mac’lere dahil olacağı idda ediliyor.

M1 Çipli Mac
M1 Çipli Mac Modelleri

Tahminlere göre M2 çipli 14 ve 16 inç MacBook Pro, bu yılın ikinci yarısında tanıtılacak. Ayrıca, yine M2 çipli 32 inçlik iMac modelinin de; 14 ve 16 inçlik MacBook Pro modelleri ile tanıtılması bekleniyor. Yeni Apple silikonlu Mac Pro’nun ise 2022’de tanıtılacağı tahmin ediliyor.

Şu anda iddalar, yeni M2 çipin M1‘e göre çok daha performanslı olacağı; en az iki monitör desteği ile geleceği ve M1 çipteki gibi iki yerine dört Thunderbolt / USB-4 bağlantı noktası sunacağı yönünde.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
4
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler