Apple

Yeni Apple Etkinliği WWDC21 için Beklenen Tarih Belli Oldu

Dünyanın en değerli markası ünvanını halen elinde tutan Apple, son aylarda oldukça büyük bir heyecanla beklenen yeni etkinliğinin tarihini duyurdu. WWDC21 adındaki yeni etkinlik, tıpkı geçen sene olduğu gibi online olarak gerçekleşecekken özel bir yarışmaya da ev sahipliği yapacak.

Apple’ın yeni işletim sistemleri ile birlikte bir süredir beklenen ve sızdırılan cihazlarını tanıtması beklenen Apple Geliştiriciler Konferansı WWDC, bu sene 7-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Geçtiğimiz sene ilk kez gerçekleştirilen Swift Student Challenge yarışması da WWDC21 için tekrardan düzenleniyor.

WWDC20

WWDC20 Oturumlarının Videoları Toplamda 22 Milyon Kez İzlendi
Detayları Keşfedin

Özel Bir Yarışmaya Sahip Apple Etkinliği: WWDC21

2020’de tüm dünyayı etkisi altına almaya başlayan ve halen de etkileri süren COVID-19 salgını geçtiğimiz sene gerçekleşen Apple etkinliklerini de etkilemişti. Bu etkinliklerden biri olan Apple Geliştiriciler Konferansı WWDC, Scholarship sistemini Swift Student Challenge adı verilen yeni bir yarışmaya entegre etmişti. Geçtiğimiz sene katılımcılar tarafından oldukça sevilen yarışma, bu sene de WWDC21 için yapılıyor.

“En son teknolojilerimiz hakkında bilgi edinmek ve bunları Apple mühendisleriyle ilişkilendirmek için geliştiricilerimizi her sene WWDC’de bir araya getirmeyi seviyoruz. WWDC21’i şimdiye kadarki en büyük ve en iyi Apple etkinliği haline getirmek için çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz.”

– Susan Prescott, Apple Kodlama ve Eğitim Pazarlama Başkan Yardımcısı

Apple’ın programlama dili Swift ile birlikte oluşturulan bir Playgrounds ile 5 dakikada deneyimlenebilecek bir uygulama yaratmanızı isteyen Swift Playgrounds Challenge, her yaştan öğrenciyi kabul ediyor. Başvuruları şimdiden başlayan yarışma için son katılım tarihi ise 18 Nisan.

Aynı zamanda Apple’ın iOS, iPadOS, macOS, watchOS gibi yeni işletim sistemlerini tanıtacağı WWDC21’de yarışmanın ana odağı olan Swift ile ilgili yenilikler de duyurulacak. Tüm bunların haricinde şirketin yeni cihazlarını da WWDC21’de tanıtması bekleniyor.

Resim İçinde Resim
WWDC20’de Yeni İşletim Sistemlerini Duyuran Craig Federighi | Apple Newsroom

Sızdırılan Apple raporlarında ortaya çıkan yeni nesil iPad Pro serisi, Apple’ın konum takip cihazı olan AirTags, Apple TV 5. Nesil gibi birçok yeni Apple cihazının bir süredir tanıtılması bekleniyordu. Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen bir etkinlikte tanıtılabilecek olan bu cihazların tanıtım tarihi için WWDC21’in duyurulması bir değişikliğe daha yol açtı.

Daha önce ortaya çıkan yeni iPad Pro modellerinin tam performansını gösterebilmesi için WWDC21’de tanıtılacak iPadOS 15 işletim sisteminin gerekmesi akıllara Apple’ın 7 Haziran’da gerçekleşecek etkinlikte yeni cihazlarını tanıtması ihtimalini de getirmekte.

WWDC20 Kazananı Projeler
WWDC20 Swift Student Challenge Kazananlarına Gönderilen Özel Hediyeler

Tüm bunlar şimdilik birer iddiadan ibaretken nelerin yaşanacağını ise 7 Haziran akşamı gerçekleşecek olan WWDC21 etkinliği gösterecek. Aynı zamanda WWDC21’de yaşanacak tüm gelişmeleri canlı blog ile tamamen Türkçe bir şekilde Ventence’dan keşfedebileceksiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler