Dijital Yaşam

Yeni Android 12 Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Teknoloji devi Google, gerçekleştirdiği geliştirici etkinliğinde Android’in yeni sürümü Android 12 güncellemesini tanıttı. Yeni Android 12, yepyeni bir tasarıma ve birçok yeni özelliğe sahip.

Güncelleme, Material (Materyal) adı verilen yeni bir tasarıma sahip. Bunun dışında yeni ana ekrana ve ana ekrana sahip olan Android 12, çok yakında kullanıcılarla buluşacak. Google’a göre Android 12, Android’in şu ana kadarki en büyük tasarım değişikliğini içeriyor.

Google I/O 2021’de Neler Tanıtılacak: Android 12 ve Daha Fazlası
Detayları Keşfedin

İşte Android 12’nin Özellikleri

Android 12’nin tasarımı, oldukça kişiselleştirilebilir bir arayüz sunuyor. Değişken renkler, yumuşak animasyonlar ve kişiselleştirilebilir widgetlar; Android 12’de yer alıyor.

Yeni Android 12’deki widget’lar, birçok farklı renge ve şekle göre kişiselleştirilebiliyor. Ayrıca Android 12, kilit ekranındaki bildirim animasyonları gibi çok daha şık animasyonlarla birlikte geliyor. Bunun dışında bildirim paneli, ana ekran ve kilit ekranı gibi bölümler de tamamen yenilendi.

Android 12’deki bir diğer önemli yenilikler ise gizlilik ve güvenlik alanında gerçekleşiyor. Artık Android kullanıcıları, uygulamaların ne zaman mikrofon ve konum gibi özellikleri kullandığını detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyor.

Bir telefonun Gif'i, farklı renk şemaları gösteren beş telefona yayılıyor.

Bunlara ek olarak bir uygulama kamera ve mikrofon gibi bileşenleri kullandığında, cihazın üst köşesinde tıpkı iOS’daki gibi kamera ve mikrofon işaretleri görüntüleniyor. Ayrıca kullanıcılar, artık uygulamalar ile tam konumu paylaşmadan, yaklaşık konumu paylaşabiliyor.

Yeni Android 12’nin ilk betası, geliştiriciler için yayınlanmış durumda. Güncelleme, test aşamalarından sonra önümüzdeki aylarda Android kullanıcıları ile buluşacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler