Yayın Politikası

Yayın Politikası, Ventence mecralarında yayınlanan içeriklerin güvenilirliği ve yayınları oluşturan içerik üreticilerinin içeriklerde bahsi geçen ürün, topluluk, organizasyonlara karşı sergilediği bakış açısını şeffaf bir şekilde gösterir.


Ventence’da yayınlanan içerikler yazılı olarak paylaşılır. Ventence’ın yayın yaptığı platformlar kendi internet sitesiyle birlikte YouTube, Instagram, LinkedIn, Twitter ve Facebook sosyal ağlarıdır.

Ventence’ın tüm içerikleri teknoloji ve trendlerle ilgilidir.

Haber içeriğini üreten yazar / editör, kişisel düşüncelerini artı ya da eksi olarak yansıtmadan tamamen bilgilendirme amacıyla içeriği hazırlar. Yazar / editör, haber içeriğinde geleceğe yönelik tahminlerde ve geçmişe yönelik öznel ifadelerde bulunabilir.

Ventence’da tanıtım yazıları ve videoları hazırlanabilir. Bu içerikler standart içeriklerle aynı formda görünür. İlgili içeriklerin içinde ‘Sponsorlu İçerik’, ‘Sponsorlu Gönderi’ ya da ‘A Markası Tarafından Öne Çıkarılıyor’ ibaresine yer verilir. İnternet sitesinde yayınlanan içeriklere ‘Sponsorlu İçerik’ / ‘Sponsorlu Gönderi’ etiketi ilk sırada eklenir.

Ücret karşılığı yayınlanan, markaların itibarını yükseltmeyi ve satışlarını arttırmayı amaçlayan sponsorlu yazı ve videolar için Ventence vergilerini ödemekle mükelleftir. Sponsorlu içerik iletişimi genel yayın yöneymeni tarafından yürütülür.

Ventence, markalar için içerikler hazırlayabilir. Bu içerikler Ventence ya da markanın talep ettiği diğer mecralarda ücretli ya da ücretsiz yayınlanabilir. Marka, tüm bu içerikleri dilediği mecrada kullanmakta serbesttir. Bu içerikler ‘içerik hizmeti’ kapsamına girer.

Ventence haber yazarları / editörleri, organizasyonlar tarafından gönderilen basın bildirilerini, kendi araştırmalarını, basın etkinliklerini, organizasyonların takip edilen faaliyetlerini ve farklı mecralarda çıkan haberleri kaynak edinir.

Bazı içerikler içerik üreticilerinin kişisel araştırmaları sonucunda ele geçen bilgilerle üretilmiş olabilir. Bu gibi durumlarda marka ya da organizasyon içeriğin yayından kaldırılmasını talep edebilir.

Kullanıcı yorumlarının yayınlanıp yayınlanması tamamen Ventence yazar ve editörlerinin kararındadır. İçerikler tamamen yorumlara kapatılabilir, bazı yorumlar yayınlandıktan sonra silinebilir, yayınlanmadan önce onaylanabilir ya da reddedilebilir. Kullanıcıların yorum yoluyla aktardığı doğruluğu kanıtlanmamış iddiaları ya da görüşleri içeren yorumlar reddedilir. Görüşlerde kullanıcıların görüşlerini destekleyecek bilgiler paylaşması beklenir.

Ventence Yayın Politikası bir sözleşme değildir. Yazar ve editörlerin içeriklere olan bakış açısını kullanıcılara şeffaf bir şekilde anlatmayı amaçlar.

Ventence Yayın Politikası değiştirilebilir ve kaldırılabilir.


Yayın politikamızla ilgili bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız, [email protected] e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.