Dijital Yaşam

Xiaomi’den Şarj Hızında Yeni Rekor: 8 Dakika

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide yeni teknolojisini sergiledi. HyperCharge adındaki bu yeni teknoloji ile birlikte şirket, telefon modellerini sadece 8 dakikada tam şarj ederek dünya rekoru kırdı.

Gerçekleştirdiği testi video şeklinde yayınlayan Xiaomi, hem kablolu şarj hızında, hem de kablosuz şarj hızında dünya rekoru kırmış durumda. Xiaomi Mi 11 Pro’yu kablolu olarak yalnızca 8 dakikada şarj etmeyi başaran şirket, kablosuz olarak da 15 dakikada şarj etmeyi başardı.

Xiaomi Türkiye, Kara Liste Haberlerine Karşılık Açıklama Yaptı

Xiaomi, Yeni Mi Air Charge Teknolojisi ile Telefonlarınızı Uzaktan Şarj Etmenizi Sağlayacak
Detayları Keşfedin

İşte Xiaomi’nin Yeni HyperCharge Teknolojisi

Testinde, 4.000 mAh bataryaya sahip; özel bir Mi 11 Pro modeli kullanan Xiaomi; kablolu şarj ile 200W’a kadar ulaştı. Kablosuz şarj ile de 120W’a ulaşan şirket, cihazını kablosuz olarak 15 dakikada şarj edebildi.

Model, 200W’lık şarj ile sadece 44 saniyede %0’dan %10’a ulaşabiliyor. Yaklaşık 3,5 dakikada da %50 şarja ulaşabilen model, 8 dakikada da tam şarj olabiliyor. Kablosuz şarja geçersek de, sadece 1 dakikada %10’a ulaşabilen Mi 11 Pro; 7 dakikada da %50’ye ulaşabiliyor.

İki yıl önce şirket, 4.000 mAh’lik bataryaya sahip bir modeli 17 dakikada şarj edebilen; 100W’lık bir şarj sistemini tanıtmıştı. Bunun dışında geçen yıl tanıtılan Mi 10 Ultra ise, 120W’da sadece 23 dakikada tam dolabiliyordu; ancak 4.500 mAh’lik daha büyük bir bataryaya sahipti.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler