Aygıtlar

Xiaomi’den Beklenen Cihaz Geldi: Mi MIX Fold Özellikleri ve Fiyatı

Özellikle de uygun fiyatlı akıllı telefonları ile tanınan Xiaomi, bir gün önce ilk kısmını sonlandırdığı Mega Launch etkinliğine yeniden başladı. İkinci kısım olarak adlandırılan yeni etkinlikte, dün tanıtılmayı beklenen ancak sonrasında ikinci kısma ertelenen Mi MIX Fold tanıtıldı.

Xiaomi’nin ilk katlanabilir telefonu olarak tarihe adını yazdıran Mi MIX Fold, Z şeklinde katlanabilirliği ile Samsung’un Galaxy Fold 2 modeline oldukça güçlü bir rakip olarak görülüyor. Qualcomm’un Snapdragon 888 çipinden güç alan modelin açık şekilde 8,1 inçlik bir ekranı bulunuyor.

Xiaomi Mi 11i

Xiaomi’nin Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi Mi 11i Tanıtıldı
Detayları Keşfedin

Galaxy Fold 2’ye Güçlü Rakip: Mi MIX Fold

Bir süredir merakla beklenen ve geçtiğimiz saatlerde videolu olarak sızdırılan Xiaomi Mi MIX Fold, şirketin yıllar önce durdurulan MIX serisinin yeniden başlangıcı olarak duyuruldu. Katlanabilirliği ile daha önceki tüm MIX modellerinden oldukça farklı bir tasarıma ve kullanım şekline sahip olan model, MIX serisini katlanabilir akıllı telefon serisine dönüştürebilir.

Tıpkı Samsung’un geçtiğimiz zamanlarda duyurduğu Galaxy Fold 2 modeli gibi Z şeklinde katlanabilen Mi MIX Fold, kullanıcılarına isteklerine göre ekran boyutu sunabiliyor. Tam bir şekilde açık olduğunda 8,1 inçlik bir ekran sunarak adeta bir tablete dönüşen yeni akıllı telefon, katlandığında ise 6,52 inç büyüklüğünde normal boyutlara kavuşuyor.

Zorlu olarak değerlendirilen katlanma testlerinden başarıyla geçtiği aktarılan Mi MIX Fold donanım tarafında da iyi bir performans vaat ediyor. Tüm gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 888 işlemcisinden alan cihaz aynı zamanda 888’e destek sağlayan güçlü bir GPU’suna da sahip.

Mi MIX Fold, Xiaomi’nin iddialarına göre kamera tarafında da en az donanım ve katlanabilirlik gücü kadar iyi. Arkada üçlü kamera modülüne sahip olan modelin ana kamerası 108 MP boyutunda. 108 MP ana kameraya 13 MP ultra geniş ve 30X optik zoom lensi eşlik ediyor.

USB-C ile şarj olan Mi MIX Fold, etkinliğin önceki kısmında duyurulan 4 yeni modelde de olduğu gibi 67W + 67W teknolojisine de sahip. Bu teknoloji cihazın hem kablosuz hem de kablolu olarak 67W gücünde şarj olabilmesini sağlıyor. 67W + 67W desteği sunan batarya, 5020 mAh büyüklüğünde.

Türkiye fiyatı henüz belli olmayan yeni Xiaomi Mi MIX Fold, Çin’de 9999 Yuan’lık fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Modelin üretim noktalarından birinin Türkiye olması durumunda ülkemizde fiyatının daha da aşağılara inmesi bekleniyor. Nelerin olacağını ise Xiaomi Türkiye’nin resmi basın açıklaması gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler