Aygıtlar

Xiaomi Mi 11 Ultra Hakkında Dikkat Çeken Batarya Yeniliği

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi, Mi 11 Ultra dahil olmak üzere yeni Mi 11 modellerini tanıtacağı etkinliğin tarihini duyurmuştu. Bugün, merakla beklenen model Mi 11 Ultra ile ilgili bir takım ilgi çekici bilgiler geldi. Aktarılan bilgilere göre cihazda yer alacak olan batarya, yeni bir teknolojiye sahip olacak.

Twitter üzerinden paylaşılan bilgiye göre, Xiaomi’nin 29 Mart’ta gerçekleşecek etkinlikte tanıtacağı Mi 11 Ultra modelinde, yeni tip bir batarya yer alacak. “Silikon-Oksijen Anot” olarak adlandırılan yeni batarya teknolojisi, beraberinde birçok yenilik getiriyor.

Xiaomi Mi 11

Xiaomi, Yeni Mi 11 Modellerini Tanıtacağı Etkinliğin Tarihini Verdi
Detayları Keşfedin

Silikon-Oksijen Anot Batarya

Yeni tip bataryanın ilk öne çıkan özelliklerinden biri, çok hızlı şarj olması. Diğer bir öne çıkan özellik ise daha ince bir yapıya sahip olması. Bu sayede bu tip batarya kullanan telefonların daha ince bir gövdeye sahip olmasına olanak sağlanıyor.

Yeni batarya teknolojisinin, elektrikli araçlarda kullanılan bataryalara oldukça benzer olduğu aktarılıyor. Paylaşılan tweet’te şu ifadelere yer verilmiş: “Teorik gram kapasitesini grafit materyaline kıyasla 10 kat artırmak için, negatif elektroda nano ölçekli silikon malzemeler ekleniyor.”

Burada bahsedilen grafit materyali, batarya teknolojisinde devrim yaratacağı düşünülen başka bir materyal. Henüz grafit bataryalar dahi hayata geçmemişken, Xiaomi’nin yeni Silikon-Oksijen Anot bataryasının 10 kat daha fazla kapasiteye sahip olacağı aktarılıyor.

Mi 11 Ultra

Firmanın yeni tip bataryaya ek olarak, bir de yeni bir çip tanıtacağı aktarılıyor. Lakin çipin ne tarz bir çip olduğu veya ne amaçlarla kullanılacağı konusunda bir açıklama bulunmuyor. Fakat Xiaomi yaptığı açıklamada, yeni etkinlik için mutluluk ile “dalgalandığını” söylüyor. Burada kullanılan “dalgalanma” kelimesi ise manidar. Zira kelimenin İngilizce karşılığı olan “Surge”, firmanın 2017 senesinde tanıttığı ilk çipin ismi.

Xiaomi Surge S1 adındaki çipi, 2017 senesinde tanıtmıştı. Açıklamada özellikle bu kelimenin kullanılması, yeni nesil “Surge S2” çipinin tanıtılması ihtimalini güçlendiriyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler