Xiaomi- modüler- telefon- Ventence
Aygıtlar

Xiaomi, Lego Benzeri Telefon için Çalışmalara Başladı

Xiaomi, zoom kamera sistemine sahip lego benzeri bir akıllı telefon için patent aldı. Şirket, geçtiğimiz haftalarda çift kaydırmalı telefon ve dönerek açılan bir kamera için patent almıştı. Şimdi de parçaları çıkarılıp takılabilen bir akıllı telefon geliştirmeyi planlıyor.

Birkaç modülden oluşacak olan akıllı telefon hakkında bilgiler ayrıntılı olarak açıklandı. Şirket, belirtilen fonksiyonların modüle göre farklılık gösterebileceğini de ekledi. Ayrıca bu akıllı telefonu daha iyi görselleştirmek isteyen grafik tasarımcı Jermaine Smith, Xiaomi’nin patentini baz alarak birkaç ürün oluşturdu.

Yeni Xiaomi Mi 11 Ultra Tanıtıldı: İşte Detaylar
Detayları Keşfedin

Özel Patent Hakkında Tüm Bilinenler

Yeni Xiaomi lego benzeri telefon birkaç parçadan oluşyor. Birinci modül anakart ve kamera sistemini ve ikinci modül pili içerir. Ek olarak, telefonun alt tarafını oluşturan üçüncü bir modül kullanılıyor. Bu parçalar kolaylıkla değiştirilebilir ve ek işlevler içerebilir. Örneğin, bir hoparlör ya da zoom kamerası.

Xiaomi- modüler- telefon- Ventence
Xiaomi Modüler Telefon Patenti

En az iki parça, bir kez birbirine bağlandığında, büyük bir ekran paneli oluşturuyor. Xiaomi bu yeni telefon için lego sistemi gibi takıp çıkarmayı hedeflemiş. Ayrıca bir raylı sistem sayesinde birbiri üzerine kaydırılabilir ve çıkarılabilir. Parçalar uygun şekilde bağlanır bağlanmaz cihaz çalışmaya başlar.

Bu parçalar metal veya plastikten yapılabilir. Ayrıca patentte iki farklı tipte kamera modülü gösteriliyor. Öncelikle, üçlü bir kameradan oluşan kare şeklinde bir kamera sistemi görünüyor. Aynı zamanda, dört kameradan oluşan dikey bir kamera sistemi gösteriliyor. 

Alt lens, kare bir tasarıma sahip, bu özellik kamera sisteminin periskopik yakınlaştırma kamerasına sahip olduğunu gösterir. Böylece, bu özel telefonla yakınlaştırma rahatlıkla yapılabilir.

Xiaomi ‘nin bu lego benzeri telefonunun elbette ki selfie kamerası da olacak. Fakat bu ön kameranın ne tür bir kamera olacağı net değil. Belki de ekran altı kamera kullanabilir. Çünkü yakın zamanda şirket, dönen ekran altı kameranın patentini aldı.

Xiaomi- modüler- telefon- Ventence

Eğer Xiaomi bu modüler akıllı telefonu piyasaya sürerse, birçok alanda yarar sağlayabilir. Örneğin, onarım maliyetlerinden tasarruf edilir, çevreye gereksiz atık çıkmaz ve geri dönüşüm sağlanır. Şirketin bu patent için bir sonraki adımı merakla bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler