Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları
Dijital Yaşam

Windows 11 Ekran Görüntüleri ve İlk Özellikleri Ortaya Çıktı

Microsoft’un yakında çıkacak olan Windows 11 işletim sisteminin ekran görüntüleri geçtiğimiz saatlerde ortaya çıktı. Orijinal hali Baidu’da yayınlanan ekran görüntüleri ise yeni arayüzü ve başlat menüsünü göstermekte.

Ekran görüntülerine göre, yeni bir Başlat düğmesi dikkatleri üzerine çekerken tüm uygulama simgeleri Görev Çubuğu’nda ortalanmış durumda. Başlat menüsü ise Windows 10’a göre daha sade bir tasarıma sahip. Buna ek olarak yeni sürüm, sabitlenmiş uygulamaları ve Windows 11 cihazlarını hızlı bir şekilde kapatma ya da yeniden başlatma özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Microsoft, Yeni Etkinliğinin Tarihini Duyurdu: Windows 11 Geliyor
Detayları Keşfedin

Bazı Windows 10X Özellikleri Sızdırılan Ekran Görüntülerinde Mevcut

Microsoft, Windows 10X işletim sistemini iptal ederken yaptığı çalışmaların büyük bir bölümünü Windos 11 için yeniden kullanması dikkat çekiyor. Windows 10X, geleneksel dizüstü bilgisayarlara geçmeden ve ardından iptal edilmeden önce, aslında çift ekranlı cihazlar için tasarlanmıştı.

Microsoft, ekran görüntülerinden de anlaşıldığı üzere Windows 11’i kullanıma sunmaya hazır görünüyor. Yazılım devi, 24 Haziran’da bir sonraki işletim sistemini ortaya çıkarmak için özel bir Windows etkinliği düzenliyor olacak. Etkinlik Amerika saatiyle saat 11.00 ‘de başlayacak ve etkinlik daveti, 11 sayısına benzeyen bir ana hatla gölge oluşturan bir pencere içeriyor.

Aynı zamanda Microsoft yöneticileri, aylardır “yeni nesil Windows” duyurusunu yapıyor ve hatta son zamanlarda içlerinden biri bunu “Windows’un yeni bir sürümü” olarak tanımlamıştı. Nelerin olacağını ise 24 Haziran’daki etkinlik belirleyecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
2
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler