Dijital Yaşam

Wild Rift 2.2 Yaması Başlıyor: İşte Oyundaki Değişiklikler

Son dönemin en popüler mobil oyunu olan League of Legends: Wild Rift geliştirilmeye devam ediyor. Düzenli olarak yeni şampiyonların oyuna eklendiği Wild Rift’te yarından itibaren 2.2 yaması başlıyor olacak. Son olarak Pantheon, Diana ve Leona şampiyonları için düzenlenen oyun içi etkinlik ise bugün sona eriyor. Bu etkinlik sona erdikten sonra da Wild Rift’te 2.2 yaması devreye girmiş olacak. Peki yarın yayınlanacak 2.2 yaması oyunda ne gibi değişikliklere neden olacak ? Bu sorunun cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ek olarak 2.2 yamasında oyuncuları büyük sürprizler bekliyor olacak. Bunlardan birisi de kuşkusuz oyuna eklenecek yeni şampiyonlar. 2.2 yaması ile birlikte oyunun PC versiyonunda oldukça sık kullanılan ve sevilen şampiyonlardan Galio Wild Rift oyuncuları ile buluşacak. Ek olarak ilerleyen tarihlerde de oyuna birden fazla şampiyon eklenmiş olacak. Bu şampiyonlara ve daha fazlasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass Kütüphanesine Onlarca Yeni Oyun Ekleniyor: İşte Tam Liste
Detayları Keşfedin

Wild Rift 2.2 Yaması

30 Mart 2021 tarihinde başlayacak yamada oyuna eklenecek şampiyon Galio olacak. Yeni şampiyon Galio, Wild Rift vadisine inmiş olacak. Galio başta orta koridor ve destek olmak üzere bir çok oyuncu tarafından tercih edilen bir şampiyon olacak. Bunun dışında oyuna ilerleyen tarihlerde farklı şampiyonlar da gelecek. Bu şampiyonlara ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Oyuna ilerleyen tarihlerde eklenecek 4 şampiyon bulunuyor. Bunlar sırasıyla Rammus, Kha’Zix, Rengar ve Renekton. Bu şampiyonlara bakıldığı zaman Riot Games’in ormancı oyuncuları için şampiyon seçeneklerini arttırdığı gözlemleniyor. Fakat Rammus karakterinde Riot büyük bir değişikliğe gitti. İlerleyen tarihlerde oyuna gelecek Rammus mobil oyuncular için baştan dizayn edildi. Son olarak Galio dışında oyuna eklenecek yeni şampiyonların hangi tarihte Wild Rift’te olacağı da açıklandı. Bu tarihler ise şöyle;

  • GALİO: 1 Nisan 2021
  • RAMMUS: 22 Nisan 2021
  • KHA’ZİX: 6 Mayıs 2021
  • RENGAR: 6 Mayıs 2021
  • RENEKTON: 12 Mayıs 2021
League of Legends: Wild Rift

Yeni Eşyalar Geliyor

Oyuncuların Wild Rift’te şikayetçi oldukları konulardan birisi oyun içi eşyalar. Riot Games oyuncular için 2.2 yamasında oyuna yeni eşyaların geleceğini de duyurdu. Ek olarak oyuna yeni gelecek eşyalar bakıldığı zaman ise daha çok tank eşyaların oyuna ekleneceği gözlemleniyor. Bu tank eşyaları sayesinde tank şampiyonlar vadideki savaşlarda daha büyük roller oynayabilecek. Ek olarak oyuna eklenecek yeni eşyalar ve özellikleri ise şöyle

  • Donmuş Yürek: Yakındaki rakiplerin saldırı hızını azaltır.
  • Doğanın Kudreti: Biriken hareket hızı ve büyü direncini sağlar.
  • Günateşi Kalkanı: Alan etkili hasar verir ve hareket hızı sağlar.
League of Legends: Wild Rift

Konum Tercihi

2.2 yaması ile birlikte oyuncuları oldukça sevindirecek bir yenilik geliyor. Bu yenilik ise konum tercihi. Konum tercihi hali hazırda PC’deki League of Legends’de bulunuyor. Bu özellik oyuncuların maçlarından önce hangi koridorda oynamak istediklerini seçmelerine yarıyor. Böylece kullanıcılar istedikleri koridorlarda rahatça oynayabiliyor.

Konum tercihi özelliği Wild Rift’te bulunmuyordu. Bu da oyuncular arasında maçtan önce nerede oynayacaklarına dair karmaşaya sebep oluyordu. Fakat 2.2 yamasıyla birlikte gelecek konum tercihi özelliğiyle birlikte bu sorun ortadan kalkmış olacak.

Son olarak yarın yayınlanacak 2.2 yamasındaki önemli değişikler bunlardı. Oyuncular yarın oyunda devreye girecek yamayı heyecan ve merakla takip ediyor olacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
4
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler