Instagram WhatsApp Çöktü
Dijital Yaşam

WhatsApp, Yeni Çıkartma Özelliğini Test Ediyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı. Bu özellik ile birlikte WhatsApp, kullanıcılara doğrudan klavye üzerinden çıkartmalar önerecek. Bu sayede kullanıcılar, karşısındaki kişiye göndereceği çıkartmayı daha kolay ve hızlı bir şekilde bulabilecek.

Bazı kaynaklara göre henüz geliştirme aşamasında olan özellik, yakında WhatsApp kullanıcıları ile buluşacak.

Verilerini Facebook ile Paylaşmayanların WhatsApp'ı Kullanamayacağı Açıkladı

WhatsApp’ın Yeni Bir Dönemi Başlatacak Özelliği Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte WhatsApp’ın Yeni Çıkartmalar Özelliği

Özellik, tıpkı iMessage’daki gibi mesaj kutusuna yazılan kelimeleri analiz ederek, kelimeyle uyumlu çıkartmaları bulacak. Yazılan kelimeyi anlatan çıkartmalar, klavyenin bulunduğu bölümde kullanıcılara bir öneri olarak gösterilecek.

WhatsApp Mac

Örneğin kullanıcı, mesaj kutusuna “Üzgünüm” gibi üzüldüğünü anlatan bir kelime yazıp; sonra da çıkartma simgesine tıkladığında WhatsApp, kullanıcıya o kelimeyi anlatan çıkartmaları gösterecek.

Özelliğin bulunduğu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Özellik, şu anda test aşamasında olduğu için yalnızca WhatsApp ile birlikte gelen çıkartma paketindeki çıkartmaları öneriyor. Bu özelliğin yayınlanması ile birlikte çıkartma paketi üreticileri, çıkartma paketlerini bu özellik ile uyumlu olacak şekilde güncelleyebilecek.

Her ne kadar bu özelliğin test edildiği ortaya çıksa da bu özellik, WhatsApp’ın açık beta sürümü de dahil olmak üzere hiçbir sürümünde bulunmuyor. Yani şirket, bu özelliği değiştirebilir veya hiç yayınlamayabilir.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler