Verilerini Facebook ile Paylaşmayanların WhatsApp'ı Kullanamayacağı Açıkladı
Dijital Yaşam

WhatsApp, Video Gönderimi için Yeni Seçenekler Getiriyor

WABetainfo‘nun yapmış olduğu habere göre, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özelliği test ediyor. Getirilen yenilik ile kullanıcılar, video dosyalarının sıkıştırma düzeyini seçebilecek.

Yeni özellik kullanıcılara, video dosyalarını gönderirken zamandan ve mobil veriden tasarruf etme açısından avantaj sağlayacak. Sıkıştırma seçenekleri üç tane olacak ve bu sayede ihtiyacınıza göre video dosyalarını sıkıştırarak veya sıkıştırmadan gönderebileceksiniz.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

WhatsApp, Video Gönderimini Hızlandıracak

WhatsApp, kullanıcılara video dosyalarını yüklemeden önce video kalitesini seçme özelliğini sunacak. Uygulamanın beta sürümünde üç seçenek bulunuyor. Otomatik seçeneğini seçtiğinizde bağlantı hızınıza göre WhatsApp, video kalitesine ve veri tüketimine dikkat ederek en uygun dengeyi belirleyecek.

En iyi kalite seçeceğini seçtiğinizde ise videoları, orijinal boyutlarında ve çözünürlüklerinde gönderebileceksiniz. Bu sayede önceden görüntü kaybı yaşayarak gönderdiğiniz videoları kayıpsız bir şekilde gönderebileceksiniz.

Veri Tasarrufu modunu seçtiğinizde ise WhatsApp, videoyu göndermeden önce sıkıştıracak ve dosya boyutunu düşürecek. Bu sayede videoyu optimum hızda ve minimum dosya boyutu ile gönderebileceksiniz. Heyecanla beklenen bu özellik, muhtemelen WhatsApp’ın bir sonraki kararlı sürümünde sunulacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler