WhatsApp Mac
Dijital Yaşam

WhatsApp, Masaüstü Sürümü için Beklenen Özelliği Test Etmeye Başladı

Geçtiğimiz aylarda yeni gizlilik politikası ile ses getiren WhatsApp, yeni özellikler ile kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmayı hedefliyor. Masaüstü sürüm için yıllardır beklenen özelliği test etmeye başlayan şirket, yakın zamanda herkes için yayınlayabilir.

Çoklu cihaz desteği adını verdiği yeniliği Beta kullanıcıları için aktif hale getiren Facebook’a bağlı mesajlaşma devi, bununla birlikte tek WhatsApp hesabının birden çok cihazda kullanılmasına olanak veriyor.

WhatsApp, Yeni Mesaj Yedekleme Sistemini Test Ediyor
Detayları Keşfedin

Çoklu Cihaz Desteği Nasıl Çalışıyor

WhatsApp’ın yeni özelliği, şirketin “aynı anda sadece tek telefonda WhatsApp hesabının açık kalması” kuralını ortadan kaldırıyor. Birden fazla akıllı telefonda WhatsApp’ın çalışması, ek olarak bilgisayarlarda da telefona ihtiyaç duyulmadan WhatsApp’ın kullanılmasına olanak sağlamakta.

WhatsApp Masaüstü

Yeni güncelleme yayınlanana kadar daha önce de olduğu gibi WhatsApp masaüstü sürümünün kullanılması için telefonun internete bağlı kalması gerekiyor. WhatsApp Beta sürümündeki yeniliklere ek olarak şirketin bir iPad uygulaması üzerinde çalıştığı da düşünülüyor.

Tüm bu özelliklerin de aynı anda büyük bir lansman ile yayınlanması bekleniyor. Lansman gerçekleşene kadar özellikleri kullanmak içinse Beta sürecine katılmak mümkün. Bunun içinse uygulanması gereken birkaç basit adım mevcut.

WhatsApp

WhatsApp Beta Nasıl Kullanılır?

  • Bilgisayarınızda Google Play Store web sayfasına gidin.
  • Android cihazınızda kullandığınız Google hesabı ile giriş yapın.
  • Üst kısımdaki profil fotoğrafınıza dokunun.
  • “Become a tester”a tıklayın.

Bu adımların ardından Google hesabınız, beta test uygulayıcısı olarak işaretleniyor. Sonraki adımlar ise Android cihazınızdan gerçekleştirmekte.

  • Telefonunuzda Google Play ile WhatsApp aramasını yapın.
  • Karşınıza çıkan uygulama “WhatsApp Messanger (Beta)” olarak çıktığında Beta’ya katılma adımlarınız tamamlanmış oluyor.

Eğer iOS ya da iPadOS kullanan bir aygıta sahipseniz tek yapmanız gereken buradaki bağlantıya tıklamak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler