Instagram WhatsApp Çöktü
Dijital Yaşam

WhatsApp, Gizlilik Odaklı Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Bazı kaynaklara göre popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilik odaklı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kaybolan Mesaj Modu adını taşıyan özellik, WhatsApp’ın yakın zamanda kullanıma sunduğu Kaybolan Mesajlar’dan farklı.

Facebook’un WhatsApp’a getirmeyi planladığı özellik, uygulama içindeki Ayarlar > Gizlilik bölümünden etkinleştirilebilecek. Ayrıca bu özellik etkinleştirildiğinde ise yeni sohbetler için Kaybolan Mesajlar özelliği otomatik olarak aktif hale getirilecek.

whatsApp

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi 15 Mayıs’ta İmzalanmazsa Ne Olacak
Detayları Keşfedin

İşte WhatsApp’ın Yeni Özelliği

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp, Kaybolan Mesajlar adlı özelliğini kullanıma sunmuştu. Kaybolan Mesajlar özelliği, bir sohbette atılan mesajların; 24 saat gibi belirli bir süre içerisinde kaybolmasını sağlıyordu.

whatsapp

Bu özellik, varsayılan olarak kapalı geliyordu ve kullanıcılar, isterlerse sohbet ayarlarından açabiliyorlardı. Kaybolan Mesaj Modu olarak adlandırılan özellik açıldığında, Kaybolan Mesajlar özelliği yeni sohbetler için otomatik olarak açılacak.

Böylelikle sohbetlerdeki eski mesajlar, otomatik olarak silinecek. Böylelikle WhatsApp’ın bu yeni özelliği, gizliliği önemseyen kullanıcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Kaybolan Mesaj Modu, her ne kadar bazı kaynaklarda ortaya çıksa da WhatsApp tarafından resmi olarak açıklanmadı. Yani ileride WhatsApp, bu özelliği iptal edebilir veya sessizce yayınlayabilir. Bu nedenle özelliğin ne zaman platforma geleceği bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler