Otomobil

Volkswagen İsmini Değiştiriyor: İşte Yeni İsim

Bu yıl 84. yaşını kutlayacak olan Alman otomobil üreticisi Volkswagen, sadece birkaç saat önce yeni bir basın açıklaması yayınladı. Dakikalar içerisinde açıklamayı yayından kaldıran şirketin açıklamasında yeni ismini duyurduğu ortaya çıktı.

İlk başta bir hata ya da 1 Nisan’a özel bir şaka olarak düşünülen bu durum, Volkswagen yetkililerinin basına yaptığı açıklamalar ile gerçek olduğu belirginleşti. Almanca “halkın arabası” anlamına gelen ismin değişikliğinin bir süre sonra sadece Amerika’ya özel olduğu açıklandı.

Volkswagen, e-Golf Üretimine Son Verdi
Detayları Keşfedin

Volkswagen’den Amerika’ya Özel İsim Değişikliği

Şirketin resmi basın sayfasında halen tekrardan yayınlanmayan isim değişikliği, Amerika’da resmi olarak Volkswagen of America olarak bulunan ismin artık Voltswagen of America olarak değiştirilmesini sağladı. Resmi sürecin henüz sonlanmamasına rağmen otomobil dünyasında daha önce de yaşanan bu durum birçok kişiyi şaşırtmış durumda.

Volkswagen Touareg

Volkswagen gibi büyük otomobil şirketlerinin isimlerini değiştirmesi ilk kez yaşanan bir durum değil. 4 yıl önce, 2017’de, Chevrolet yeni Bolt EV için ilk duyuruları yaptığında “volt plug-in” kelimesi ile modelin adının söylenişte karışması yaşanmıştı.

İlk başlarda isim değişikliği yapması beklenen şirket halen ismi Bolt EV olarak tutmakta, üstelik bu durum 2022 Bold EUV modeli ile de desteklenmiş durumda. Tüm bunlara rağmen Volkswagen’in Amerika ismini neden değiştirdiği gizemini halen koruyor. Bunun halen 1 Nisan şakası olduğunu düşünen ve düşünmeyenlerden kimin haklı çıkacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler