Dijital Yaşam

Verizon’dan 3G Kullanıcıları için Kötü Haber

Amerikalı operatör şirketi Verizon, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklamada 31 Aralık 2022 tarihinde 3G ağını kapatacağını açıkladı. Bunun dışında Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki diğer operatörler de 3G ağlarını kapatmaya hazırlanıyor.

3G destekleyen bir telefon kullanan Verizon müşterileri, 3G ağını 2022 yılından itibaren kullanamayacak. 2022‘den sonra 3G destekleyen bir cihaza sahip olan müşteriler, internet kullanabilmeleri için 4G/LTE veya 5G uyumlu bir telefona geçiş yapmaları gerekecek.

iPhone Çift SIM eSIM

Apple, Çift SIM Modunda 5G’yi Etkinleştirmeye Hazırlanıyor
Detayları Keşfedin

Verizon, Daha Önceden de 3G Ağını Kapatmak İstemişti

Şirket, geçtiğimiz yıllarda da 3G ağını 2021 yılında kapatacağını açıklamıştı. Ocak 2021‘de bu kararını askıya alan şirket, bugün yaptığı açıklamada ağın kapatılacağı yeni tarihi açıkladı. Ayrıca şirket, yaptığı açıklamada bu kararın bir daha ertelenmeyeceğinin altını çizdi. Şirket, bu sefer 3G ağını kapatmada kararlı görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operatörlerin çoğu, 5G ağını desteklemeye başladı. iPhone, Samsung ve Xiaomi gibi birçok telefon üreticisi de 5G uyumlu modellerini satışa çıkarmış durumda. Hem 5G ağının hem de 4G/LTE ağının hizmet vermesi ile birlikte de Amerika’daki 3G ağını kullanan kullanıcıların sayısı azaldı.

Sadece Verizon değil, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diğer operatörler de 3G ağını kapatmaya hazırlanıyor. ABD’nin diğer büyük operatörlerinden biri olan AT&T, Şubat 2022’de 3G ağını kapatacağını açıkladı. Ayrıca T-Mobile da 1 Ocak 2022’de 3G ağını kapatmaya hazırlanıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler