Apple

Uzun Zamandır Beklenen AirTag Türkiye’de Satışa Çıktı

Teknoloji devi Apple, 20 Nisan’da gerçekleştirdiği etkinliğinde AirTag‘i tanıtmıştı. Yeni AirTag, kaybettiğiniz eşyaları bulmanızı sağlıyor. Geçtiğimiz hafta birçok ülkede satışa çıkan ürün, Türkiye’de satışa çıkmamıştı. Şimdi ise AirTag, Türkiye’de satışa çıktı.

Geçtiğimiz günlerde teknoloji devi Apple; M1 çipli iMac‘i, yeni kumandaya sahip Apple TV 4K‘yı ve mor renkli iPhone 12’yi Türkiye’de satışa çıkarmıştı. M1 çipli iPad Pro ve AirTag için ise henüz net bir tarih verilmemişti.

Yeni Apple Ürünleri Türkiye’de Satışa Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte AirTag’in Özellikleri ve Fiyatı

Küçük ve şık tasarımlı bir aksesuar olan AirTag, Apple’ın Bul uygulaması aracılığıyla önemli eşyaları takip edip bulmaya yardımcı oluyor. El çantasına, anahtarlara, sırt çantasına veya başka eşyalara takılabilen AirTag, Apple’ın Bul ağına bağlanarak kayıp bir eşyayı bulmaya yardımcı oluyor.

AirTag‘in kurulumu tamamlandığında, Apple‘ın Bul uygulamasındaki yeni Nesneler sekmesinde görünmeye başlıyor. Kullanıcılar buradan nesnelerin bilinen son konumlarını harita üzerinde görebiliyor. Kaybedilen eşya Bluetooth menzili içindeyse; bulmaya yardımcı olmak için kullanıcılar Bul uygulaması ile AirTag’in bir ses çalmasını sağlayabiliyor.

2-3 haftalık teslim süresi bulunan ürün, 299 TL‘lik fiyata sahip. Ayrıca AirTag’in 999 TL‘lik dörtlü paketi de satışa çıktı. AirTag’in İstanbul içi tahmini teslimat tarihi ise 24 – 31 Mayıs tarihleri arası olarak görünüyor. Bununla birlikte AirTag’in aksesuarları da satışa çıkmış durumda.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler