Twitter'da
Dijital Yaşam

Twitter’ın Yeni Süper Takip Programının Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

Twitter, bu yılın başlarında bazı kullanıcıların takipçilerden ücret almasına ve onlara ekstra içerik sunmalarına olanak sağlayacak Süper Takip adlı bir programı üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde araştırmacı Jane Manchun Wong, bu programın nasıl görüneceğini gösteren ekran görüntülerini paylaştı.

Wong’un ekran görüntülerine göre, Süper Takip programı, son 30 gün içinde en az 25 tweet atmış ve 18 yaşından büyük en az 10.000 takipçili Twitter kullanıcıları ile sınırlı olacak. Süper Takip kullanıcılarının sahip olacağı ana özelliklerinden biri, özel tweet’ler gibi bonus içerikler.

Twitter Blue Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı
Detayları Keşfedin

İçerik Kategorilerinin Listesi Sızdırıldı

Wong ayrıca Süper Takipçi kullanıcılarının, tanımlamaları için seçebilecekleri içerik kategorilerinin bir listesini keşfettiğini açıkladı. Bu listeye göre, “spor” veya “podcasting” gibi kategoriler olacak. Aynı zamanda “yetişkinlere uygun içerik” kategorisinin ve “OnlyFans”ın Facebook, Substack, Patreon, Twitch ve YouTube gibi içerik platformlarıyla birlikte çalışacağı da Wong tarafından belirtildi.

Twitter,  her ne kadar Wong’un son araştırması hakkında yorum yapmayı reddetmiş olsa da son zamanlarda bu özelliğin bir tür üyelik sistemi olduğunu aylık ödeme yöntemi olması sebebiyle doğrulamıştı.

Ayrıca şirket Mayıs ayında, kullanıcıların Twitter profillerinde bir dolar simgesine tıklayarak doğrudan içerik oluşturuculara bir kerelik ödeme yapmalarını sağlayan Tip Jar’ı test etmeye başladı. Twitter; Cash App, PayPal ve Venmo dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçeneklerini destekleyen Tip Jar bağışlarından pay almazken Süper Takip için ödemelerin nasıl yapılandırılacağı konusu henüz bir netlik kazanmadı. Ancak Twitter’ın buradan bir yüzde alacağı tahmin ediliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler