Dijital Yaşam

Twitter’ın Yeni Bağış Özelliği Ortaya Çıktı

Sosyal ağ devi Twitter’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ortaya çıkan ekran görüntülerine göre “Tip Jar” (Bahşiş Kutusu) adındaki özellik, kullanıcıların içerik üreticileri Twitter üzerinden desteklemelerini sağlıyor.

Bu özelliğin platforma gelmesi ile birlikte kullanıcılar, sadece desteklemek istedikleri içerik üreticisinin profilinde bulunan küçük bir düğmeye tıklayarak içerik üreticileri destekleyebilecek. Düğmeye tıklandığında uygulama, kullanıcıya hangi ödeme platformu üzerinden ödeme yapmak istediğini soruyor. Ardından da ilgili ödeme platformuna yönlendiriyor.

Twitter Siber Saldırı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Twitter’dan 4 Milyar Dolarlık Clubhouse Adımı
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Özelliğin Detayları

İçerik üreticileri, bulundukları ödeme platformundaki kullanıcı adlarını Twitter’a girerek; doğrudan kullanıcılardan ödeme alabilecek. Böylece de kullanıcılar, doğrudan içerik üreticilerine istediği miktarlarda ödeme yapabilecek.

Ekran görüntülerine göre Twitter; Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo gibi ödeme platformlarını destekleyecek. Maalesef özellik hakkında bunlardan başka bir detay bulunmuyor. Özelliğin, platforma Twitter’ın geçtiğimiz haftalarda duyurduğu Süper Takip (Super Follow) ile geleceği tahmin ediliyor.

Bunun dışında Twitter’ın profil sayfalarının görünümünde birtakım değişikliğe gideceği de sızdırıldı. Mevcut görünümden daha farklı bir tasarıma sahip olan profil sayfasının bulunduğu ekran görüntüleri de ortaya çıktı.

Ortaya çıkan ekran görüntülerinde önceden daha küçük bir boyuta sahip olan Süper Takip düğmesi, daha büyük bir boyuta sahip. Ayrıca ekran görüntülerinde daha farklı bir font ve renkler kullanılıyor. Bunların da Twitter’ın yeni görünümüne ait olduğu idda ediliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler