Twitter'da
Dijital Yaşam

Twitter’dan Fleets için Müjdeli Haber: Çıkartma Dönemi Başlıyor

Giderek popülerliğini arttıran sosyal medya platformlarından Twitter, geçtiğimiz aylarda duyurduğu Fleets özelliği ile hikayeler dönemini başlatmıştı. Instagram ve Snapchat’in hikayeler özelliğine benzeyen sistem sadece birkaç saat önce yapılan açıklama ile yeni bir özelliğe daha kavuştu.

Twitter’ın resmi sosyal medya hesabından duyurulan özellik ile birlikte Fleets’te çıkartmalar dönemi başlıyor. Kullanıcılar, diğer kullanıcılar ve Twitter tarafından oluşturulan çıkartmaları Fleets’lerine ekleyerek paylaşımlarına farklı bir renk katabiliyor. Şimdiden kullanıma sunulan özelliğin oldukça basit bir kullanım şekli bulunmakta.

Twitter’a Hikayeler Özelliği Geliyor: Fleets ile Tanışın
Detayları Keşfedin

Twitter Fleets’in Yeni Özelliği Çıkartmalar Nasıl Kullanılır?

Hem Android hem de iOS kullanıcıları için daha şimdiden kullanıma sunulan çıkartmalar özelliği, Fleets oluşturma sayfasına yeni bir buton ekliyor. Tıpkı Instagram’dakine benzer bir şekilde görünen buton, sol alt köşede yer alıyor. Buton aracılığı ile kullanıcılar tüm çıkartmaları görebiliyor ve ekleyebiliyor.

Çıkartmaların haricinde Twitter, kullanıcılara Fleets’lerine ekleyebilecekleri birkaç nesne daha sunmuş durumda. Bunlardan ilki GIF’ler olurken diğeri ise geçtiğimiz günlerde duyurulan, Twitter’ın kendine özel emoji paketi Twemoji’ler.

Popüler platformun Fleets ile ilgili daha birçok özelliği yakında kullanıma sunması bekleniyor. Bunlardan en çok merakla beklenileni ise Fleets’i paylaşımdan sonra düzenleme özelliği. Şimdilik duyurulmayan özelliğin test edilen Tweet düzenleme özelliği ile birlikte kullanıma sunulması muhtemel. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler