Twitter Siber Saldırı Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Dijital Yaşam

Twitter’dan 4 Milyar Dolarlık Clubhouse Adımı

Dünyanın en popüler sosyal mecralarından biri olan Twitter tarafından atılan en yeni adım geçtiğimiz saatlerde ortaya çıktı. Son zamanların giderek popüler hale gelen uygulaması Clubhouse’u satın almak isteyen şirketin, satış aşamasında vazgeçtiği öğrenildi.

Kullanıcılarının platform aracılığıyla para kazanmasını sağlayacak sistemi geçtiğimiz haftalarda hayata geçiren Clubhouse’un bunun ardından yatırım aradığı ve görüşülen ilk şirketlerden birinin ise Twitter olduğu belirlendi. Raporlara göre başarılı geçecek anlaşmanın son kısmında Twitter garip bir nedenden dolayı vazgeçti.

Clubhouse, Para Kazanma Yolunu Açıkladı
Detayları Keşfedin

Twitter, Clubhouse’un Yeni Sahibi Olmaktan Neden Vazgeçti?

Hem Clubhouse’un hem de Twitter’ın sızdırılan şirket içi raporları sayesinde ortaya çıkan satın alma isteğinde Twitter, 4 milyar dolar gibi devasa bir rakam sunmakta. İddialara göre Clubhouse yöneticileri bu rakamı hızlı bir şekilde kabul etti ancak imzaların atılmasından kısa bir süre önce Twitter vazgeçtiğini bildirdi.

Twitter

Düşünülenlere göre Twitter’ın vazgeçmesindeki en büyük etken kendi Clubhouse rakibi ortamını kurabileceğini fark etmesi. Kısa bir süre içerisinde geliştirilen bu ortam şu anda Twitter Spaces adıyla birçok kişinin kullanımına açık durumda.

Clubhouse’un kısa sürede elde edilen 8 milyon indirme sayısına rağmen ister sadece iOS desteği ister de halen davetiye sistemiyle çalışıyor olması, Twitter’ı kararından döndüren sebeplerden biri olarak biliniyor. 4 milyar doları elinden kaçıran Clubhouse ise halen bir yatırım bulamadı.

Clubhouse Nedir, Nasıl Davetiye Bulunur

Clubhouse’un yatırım bulamamasına rağmen giderek artan rakip sayısı platformun sonu olabilir. Twitter’ın haricinde Facebook, Linkedin, Spotify gibi şirketlerin de Clubhouse’a benzer sistemler geliştirmekte olduğu hali hazırda sadece bilinenler arasında.

Adeta yeni bir sosyal medya kategorisi yaratan Clubhouse’un gidişatının ne olacağı ise ilerleyen zamanlarda ortaya çıkacak. Çok uzun zamandır beklenen Android uygulamasının geliştirilmekte olduğu platformun sıradaki adımı merakla bekleniyor

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler