Twitter Siber Saldırı Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Dijital Yaşam

Twitter, Yeni Profesyonel Profil Tasarımını Test Etmeye Başladı

Son günlerde Clubhouse rakibi Spaces ve bağış yeniliği ile gündemde olan Twitter, yeni özelliğini duyurdu. Büyük bir tasarım güncellemesi olarak görülen özellik, Profesyonel Profil şeklinde adlandırılmış durumda.

Twitter’ı iş için kullanan herkesin çok yakında erişebileceği Profesyonel Profil, şu an test aşamasında. Instagram Profesyonel Hesap özelliğine benzeyen yenilik tüm bunların haricinde özelliği kullanan Twitter hesaplarının görünümünü değiştiriyor.

Twitter’ın Yeni Bağış Özelliği Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

Yeni Profesyonel Profil Özelliği Nasıl Çalışıyor

İlerleyen günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan işletmeler ile test sürecinin başlaması beklenen Profesyonel Profil oldukça basit bir şekilde çalışıyor. Instagram’ın Profesyonel Hesap özelliği gibi Ayarlar üzerinden kullanılabilinen özelliğin dikkat çeken yanlarından biri de sunduğu tasarım değişikliği.

Twitter
Yeni Profesyonel Profil Tasarımı | Twitter

Kullanıcılara tek bir bakışta daha fazla bilgi vermeyi hedefleyen yeni tasarımda profilin hakkında kısmı biyografi bölümünden ayrılıyor. Profil sahibi tarafından herhangi bir konum ya da iletişim bilgisi eklenmiş ise örnek tasarımda da görülen şekilde karşılaşılıyor.

Yeni Profesyonel Profil özelliğinin işletmeler, yayıncılar ve içerik üreticiler için olduğunu aktaran Twitter tüm bunların haricinde isteyen herkesin de hesabını dönüştürebileceğini aktardı. Aynı zamanda özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili de ilk bilgiler paylaşıldı.

“Daha fazlası için beklemede kalın, Amerika’daki küçük bir işletme grubu ile yeni Profesyonel Profil özelliğini test etmeye başladık. Herkes için ise ilerleyen aylarda kullanıma sunulacak. Profesyonel Profil’de görmek istediğiniz özellikler neler?”

-Twitter

Yaz sonuna kadar herkes için kullanıma sunulacak özellik için Twitter kullanıcılardan da destek bekliyor. Paylaşılan Tweet’in altına özellikle ilgili görüş ve önerilerin paylaşılmasını isteyen şirketin paylaşılanları dikkate alıp alınmayacağı merakla bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler