Twitter'da
Dijital Yaşam

Twitter Tekrardan Çöktü: İşte Detaylar

Her geçen gün popülaritesini arttıran Twitter, geçtiğimiz saatlerde çökmüştü. Tweet’lere erişemeyen kullanıcılar, Instagram gibi alternatif uygulamalara yönelmişti. Şirket dakikalar içerisinde, sorunun çözüldüğünü açıklasa da Twitter’a tekrardan erişim problemleri yaşanıyor.

Kullanıcılar, ana sayfa başta olmak üzere platformun hemen hemen tüm bölümlerine erişimde zorluklar yaşadığını aktarmakta. Trendler kısmının normal bir şekilde çalışması garip karşılanırken Twitter’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Apple Etkinliği

Twitter, Beklenen Apple Etkinliği Adımını Attı: Hashflag Yayında
Detayları Keşfedin

Twitter Neden Çöküyor?

Son zamanlarda neredeyse bütün sosyal medya platformları hem veri sızıntısı hem de çökme durumları ile karşı karşıya kalıyor. 16 Nisan’ı 17 Nisan’a bağlayan gece bu platformlar arasına Twitter da katılmıştı. Yarım saat içerisinde sorunun çözülmesine rağmen tekrardan büyük bir çökme yaşandı.

İlk çökmenin ardından yaşanan ard arda çökmelerin sonrasında sadece platformda değil, web sayfalarına gömülen Tweet’lerde de sorunlar meydana gelmeye başladı. Geçtiğimiz dakikalarda platformun düzeldiği düşünülürken durum devam eden çökme durumuna dönüştü.

Gece gerçekleşen çökmenin aksine Twitter yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Tüm dünyayı etkisi altına alan bu durumun ne zaman çözüleceği bilinmiyor. Twitter, çökme yaşadığı her an diğer platformlara karşı kullanıcı kaybederken bunun neden yaşandığı hakkında birçok iddia bulunuyor.

Özel Tasarlanan Farklı Twitter Uygulama İkonları | Twitter

Birçok kişi, şirketin ana sunucularında bazı güncellemeler yaptığını düşünmekte. Ana sunucuda gerçekleşen değişiklikler diğer sunucularda doğru bir şekilde çalışmama ihtimalinden dolayı Twitter’ın böyle bir sorun yaşadığı düşünülmekte.

Her ne kadar bu durum diğer platformların çökmelerine bakılarak düşünülse de şirketten resmi bir açıklama gelmiş durumda değil. Sadece “Tweet’lerin yüklenmesinde sorun yaşayabilirsiniz.” diyen yetkililerin yeni çökmeye karşı adım atıp atmayacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler