Twitter Spaces
Dijital Yaşam

Twitter, Yeni Özelliğini Masaüstü Web Tarayıcılara Getiriyor

Clubhouse ile başlayan sesli grup sohbeti trendi, giderek daha popüler bir hale geliyor. Facebook ve Twitter gibi popüler dijital platformlar, bu temaya sahip yeni özelliklerini duyuran firmalar arasında. Twitter, kendi versiyonu olan Spaces özelliğini kısa süre önce tanıtmıştı. Ayrıca bu trende katılan son isimler arasında Spotify da yer alıyor.

Şimdiye dek sadece iOS ve Android uygulamaları üzerinden kullanılabilen Spaces, yakında masaüstü web tarayıcıları için de kullanılabilir olacak. Böylelikle Twitter, platform desteği konusunda birçok rakibinin önüne geçmiş olacak.

Clubhouse Rakibi Twitter Spaces için Çıkış Tarihi Açıklandı
Detayları Keşfedin

Spaces, Masaüstüne Geliyor

Yeni özellik, iOS platformuna birkaç ay önce, Android platformuna ise geçtiğimiz ay gelmişti. The Verge tarafından paylaşılan haberde, Twitter’ın yeni özelliği masaüstüne de getirmek için çalıştığı aktarılıyor. Bir Twitter kullanıcısı tarafından bugün paylaşılan bir tweet, Spaces özelliğinin Twitter Web Uygulaması’nda nasıl göründüğünü gösteriyor.

Ek olarak Spaces özelliğinin geliştiricilerinden biri de, geçtiğimiz hafta paylaştığı bir tweet ile özelliğin masaüstü versiyonunu gözler önüne sermişti. Yani bu bilgi, Twitter çalışanlarından birinin de paylaşımı ile resmileşmiş durumda.

Yeni trendin öncüsü olan Clubhouse ise, halâ sadece iOS platformunda yer alıyor. Android versiyonu yakın zamanda çıkacak olsa da, platform kendi kulvarında biraz geride kalmış durumda. Twitter ise, iOS ve Android platformlarından sonra masaüstüne de destek sağlayarak rakiplerinin önüne geçmiş durumda.

Ayrıca bir diğer popüler platform olan Discord, bu özelliğin kendine ait versiyonu olan “Stage Channels” özelliğini henüz dün çıkarmıştı. Ek olarak LinkedIn ve Slack platformlarının da benzer özellikler üzerinde çalıştığı aktarılıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler