Twitter Spaces
Dijital Yaşam

Twitter, Kullanıcılarını Takip Etmek için İzin İstiyor

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ayın sonlarına doğru yeni iOS 14.5 güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncellemenin en dikkat çekici özelliği ise Uygulama Takibinde Şeffaflık olmuştu. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, uygulamaların sizi takip edip etmemesini seçebiliyor.

Bu özellik, Facebook gibi şirketlerden oldukça tepki ile karşılanmıştı. Facebook’tan sonra Twitter da, kullanıcılarından bu özelliği açmasını istemeye başladı. Bunun nedeni ise, bu özelliğin reklam gösteren şirketlerin, reklamın gösterildiği kişi hakkında bilgi edinip veri toplamasını engellemesi.

Twitter, Android için DM Arama Özelliğini Test Etmeye Başladı
Detayları Keşfedin

Twitter, Kullanıcılarından Takip Özelliğini Açmasını İstiyor

iOS 14.5 güncellemesini yapan kullanıcılar, Twitter uygulamasını da güncellediklerinde Twitter’ın bir mesajı ile karşılıyor. Bu mesajda Twitter, uygulamanın kullanıcılara daha kişisel reklamlar sunması için uygulamanın onları takip etmesine izin vermesini istiyor.

Devam et butonuna tıklandığında da kullanıcıların cihazı, uygulamanın onları takip edebilip edemeyeceğini soruyor. Kullanıcılar, isterlerse takip etmesine izin verebiliyor; istemezlerse de bilgilerini paylaşmayı reddedebiliyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Facebook da benzer bir harekete girerek, iOS 14.5 kullanıcıları için bir mesaj göstermeye başlamıştı. Facebook, Instagram ve Messenger kullanıcıları; iOS 14.5 sürümüne güncellediklerinde, Twitter’dakine benzer bir mesajla karşılaşıyorlardı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
4

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler