Dijital Yaşam

Twitter Fleets Resmi Olarak Kapatılıyor

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti.

Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, Fleets ile Twitter’a da giriş yapmıştı.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Peki Fleets’in Kapatılmasına Kullanıcıların Tepkisi Ne Olur?

Ancak Fleets, genel anlamda hiç bir pazarda dikkat çekmeyi başaramadığı için Twitter tarafından kapatılmasına yönelik bir karar alındı. Bu sebeple kullanıcı tarafında da pek fazla üzülen olmayacağı tahmin ediliyor.

Hatırlatma olması için, Twitter’ın büyük bir umutla başlattığı özellik için yayımladığı resmi açıklaması ise şu şekildeydi:

“Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli oluyor. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.”

Twitter Spaces

Twitter Fleets tarih olurken, şirket bugün başka bir adım daha attı, buna göre artık kişilerin attıkları bir tweet’e kimlerin cevap verebileceğini değiştirmelerine imkan tanınacak. Bu özellik tweet atıldıktan yani yayımlandıktan sonra da çalışıyor olacak.

Bu sayede daha önce attığınız bir tweet’i güncelleyerek sadece takip ettiğiniz kişilerin cevap vermesini sağlayabiliyorsunuz. Yeni özelliğe göre “sadece bahsettiğim kişiler bu tweet altına yorum atabilsin” seçeneği de sunuluyor olacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler