Twitter WWDC21
Apple

Twitter, Beklenen WWDC21 Adımını Attı: Hashflag Yayında

Her gün popülaritesini daha da arttıran Twitter, geçtiğimiz saatlerde Apple’ın heyecanla beklenen WWDC21 etkinliği adımını attı. Gerçekleştirilen tüm Apple etkinliklerinde yayınladığı hashflagı yeni bir görünüme kavuşturan şirket, #WWDC21 etiketi ile kullanıma sundu.

Kullanıcıların dikkatini daha şimdiden oldukça çekmeye başlayan hashflag, Apple’ın etkinlik duyurusunda kullandığı iMessage’a çekiyor. Hashflaga ek olarak Twitter’ın her Apple etkinliğinde yaptığı bir başka değişikliğin de yakın zamanda platformda olması beklenmekte.

WWDC Etkinliğin Türkçesi

WWDC21’i Tamamen Türkçe Bir Şekilde Takip Edin
Detayları Keşfedin

İşte WWDC21 Özel Hashflagı

Tamamıyla yeniden tasarlanan hashflag, Twitter kullanıcılarına WWDC21‘in yakında gerçekleşeceğini belirtmek için kullanılıyor. Düzenli olarak tüm Apple etkinliklerinde farklı görünümlerle yayınlanan hashflag için Twitter’ın Apple’dan ödeme alıp almadığı ise halen dahi belirsiz.

Apple’ın geçtiğimiz günlerde WWDC21 için yayınladığı en son afişte dikkat çeken iMessage detayını içeren hashflag tasarımında kullanıcılarının yakından tanıdığı bir mesaj reaksiyonu bulunuyor.

iMessage platformunda mesajlara 6 farklı reaksiyon bırakabilme özelliğini sunan Apple, geçtiğimiz yıllarda en çok tercih edilen reaksiyonun “Tamam” olduğunu aktarmıştı. iMessage detaylı hashflag ise tasarımında bu reaksiyona yer vermekte. Aynı zamanda yeni hashflag ile ilgili ortaya dikkat çekici bir bilgi daha çıktı.

Twitter’ın kodları incelendiğinde ortaya çıkan kritik detaya göre yeniden tasarlanan hashflag, ilerleyen günlerde değiştirilecek. Sızdırılan bilgilerde hashflagın platformda WWDC21’in bir gün öncesinde, 6 Haziran gecesinde yayından kaldırılacağı görülüyor.

Bu bilgiler göz önüne alındığında ise sevilen sosyal medya devinin, hashflagı yakın zamanda tekrardan değiştireceği düşünülmekte. İddiaların doğru olup olmadığını zaman gösterecekken tüm bunlara ek olarak beğeni animasyonunun da birkaç gün içerisinde kullanımda olması muhtemel.

Geçtiğimiz Yılın Beğeni Animasyonu

WWDC21 için Beğeni Animasyonu Yolda Olabilir

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Apple etkinliklerinde belirli bir hashtagi içeren Tweet’lerin “fav”, diğer adıyla beğeni animasyonunu değiştiren Twitter’ın benzer bir adımı ilerleyen günlerde atması oldukça yüksek bir ihtimal olarak görülüyor.

Bir Memoji’nin ya da iMessage reaksiyonun yerini alması beklenen beğeni düğmesinin değişip değişmeyeceğini zaman gösterecek. Tüm bunlara ek olarak Ventence, diğer Apple etkinliklerinde olduğu gibi WWDC21’de de tanıtılan tüm yenilikleri anında okurlarıyla buluşturacak. Etkinliğin Türkçesiyle ilgili daha fazla bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler