Apple Etkinliği
Apple

Twitter, Beklenen Apple Etkinliği Adımını Attı: Hashflag Yayında

Her gün popülaritesini daha da arttıran Twitter, heyecanla beklenen Apple Etkinliği adımını attı. Gerçekleştirilen tüm Apple etkinliklerinde yayınladığı hashflagı farklı bir görünüme kavuşturan şirket, yeni tasarımıyla beraber hashflagı #AppleEvent etiketinde kullanıma sundu.

Kullanıcıların dikkatini daha şimdiden oldukça çekmeye başlayan hashflag, Apple’ın etkinlik duyurusunda kullandığı özel logoya dikkat çekiyor. Hashflaga ek olarak Twitter’ın her Apple etkinliğinde yaptığı bir başka değişikliğin de yakın zamanda platformda olması bekleniyor.

Apple, En Yeni Etkinliğini Duyurdu: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Hashflag Tasarımı

Tamamıyla yeniden tasarlanan hashflag, Twitter kullanıcılarına Apple Etkinliği‘nin yakında gerçekleşeceğini belirtmek için kullanılıyor. Düzenli olarak tüm Apple etkinliklerinde farklı görünümlerde karşımıza çıkan hashflag, şimdiye kadarki tüm hashflag’lerden biraz farklı.

Geçmişten günümüze Twitter’ın kullanıma sunduğu tüm hashflaglerin görüntülenebildiği bir site aracılığıyla yeni Apple Etkinliği hashflagına bakıldığında dikkat çekici bir detay fark ediliyor. Daha önceki Apple hashflaglarını bir-iki hafta gibi kısa bir süre için yayında tutan şirket, şimdi ise bu süreyi oldukça uzatmış durumda.

Uzatılan süreye bakıldığında 7 Eylül gecesinde kullanıma sunulan hashflagın 6 Aralık tarihine kadar yayında duracağı bu site üzerinde görülüyor. Sitedeki bilgiler tamamıyla Twitter veri tabanından alındığından 12 Aralık tarihi akıllara, “Sıradaki etkinliğin tarihi olabilir mi?” sorusunu getirmekte.

Tüm bunların haricinde yakın zamanda hashflaga ek olarak platforma yeni bir özellik de gelmesi bekleniyor. Beğeni Animasyonu olarak adlandırılan bu özellik, geçtiğimiz Apple etkinliklerinde de kullanıcılara sunulmuştu.

Beğeni Animasyonu özelliği belirli bir hashtage sahip Tweet’lerin “fav” butonuna basıldığında ortaya çıkıyor. Apple Etkinliği için #AppleEvent hashtagine konması beklenen animasyonun tıpkı Apple’ın AR görünümünde olduğu gibi hareket etmesi muhtemel.

Apple Eylül Etkinliği 2020 için Hazırlanan Beğeni Animasyonu

Apple Etkinliği’ni Tamamen Türkçe Takip Edin

Ventence, tıpkı tümünde olduğu gibi yaklaşan Apple Etkinliği’nde de yaşanan gelişmeleri sizlere aktaracak. Tamamen Türkçe ve ücretsiz bir şekilde keşfedebileceğiniz gelişmelere ek olarak tanıtılan tüm cihazlar ve canlı blog da sizlerle olacak.

Aynı zamanda etkinlik boyunca yaşananlardan haberdar olmak için Ventence’ı sosyal medya platformlarından da takip etmeyi unutmayın.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler